Ligue 1: újra kikapott a Nantes, sorozatban 12. meccse nyeretlen

2021.01.24. 22:47
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójában a Nantes 2–0-ra kikapott a Metz otthonában, ezzel már sorozatban 12. bajnoki mérkőzésén maradt nyeretlen. A Bordeaux és a Reims is győzött hazai pályán, a Strasbourg elhozott egy pontot Dijonból.

Továbbra sem szakadt meg a Nantes pocsék sorozata: a „kanárik” ezúttal a Metz otthonába utaztak házhoz az újabb pofonért, ahol 2–0-ra ki is kaptak. Ezzel a csapat nyeretlen sorozata immár 12 bajnoki mérkőzést számlál, legutóbb tavaly novemberben, két és fél hónapja nyert bajnokit. Nantes pocsék sorozata: a „kanárik” ezúttal a Metz otthonába utaztak házhoz az újabb pofonért, ahol 2–0-ra ki is kaptak. Ezzel a csapat nyeretlen sorozata immár 12 bajnoki mérkőzést számlál, legutóbb tavaly novemberben, két és fél hónapja nyert bajnokit.

Kora este a dobogó második helyén álló Lille Jonathan David góljával 1–0-ra győzött a Rennes otthonában, így pontszámban beérte a listavezető PSG-t. Érdemes egyébként megnézni a fiatal kanadai gólját, a Lille már a szögletből majdnem betalált, de Yusuf Yazici sarokrúgása után Romain Salin még ki tudta paskolni a labdát – pechjére, éppen David elé...

A LILLE GÓLJA

A nap utolsó meccsén a Lyon az alsóházban érintett Saint-Étienne otthonába látogatott, ahol egy ideig úgy tűnt, Tino Kadewere két gólja keretbe foglalja Marcelo dupláját, ám a 82. percben Denis Bouanga saját kapujába csúsztatta Memphis Depay szabadrúgását, így odalett a szépen kimunkált keretes szerkezet. Az 5–0-s győzelemmel a Lyon megerősítette helyét a dobogó harmadik fokán.

BOUANGA ÖNGÓLJA

FRANCIA LIGUE 1
21. FORDULÓ
Bordeaux–Angers 2–1
(Hvang Ui Dzso 8., 11., ill. Fulgini 39.)
Dijon–Strasbourg 1–1 (S. Coulibaly 63., ill. L. Ajorque 51.)
Metz–Nantes 2–0 (Leya 35., Boulaya 90+3.)
Reims–Brest 1–0 (Mbuku 40.)
Rennes–Lille 0–1 (J. David 16.)
Saint-Étienne–Lyon 0–5 (Kadewere 16., 58., Marcelo 36., 59., Bouanga 82. – öngól)