Ligue 1: idegenben négy gólt vágott, a tabella élén a Lyon

K. Zs.K. Zs.
2020.12.19. 23:05
Lyoni gólöröm (Fotó: AFP)
A Lyon 4–1-re győzött a Nice vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 16. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén, és ezzel átvette a vezetést a tabellán. A Marseille nem bírt odahaza a Reimsszel (1–1), míg a Metz fontos három pontot szerzett a Lens ellen (2–0).

NICE–LYON 1–4

A nemrég edzőt váltó Nice az első félidőben egyenrangú ellenfele volt a Lyonnak. Bár Memphis Depay „bepanenkázott” tizenegyese és a súlyos védelmi hibából betaláló Tino Kadewere révén az OL kétgólos előnyt szerzett, Amine Gouiri – a Lyon neveltje – a szünet előtt fejjel szépített, ami nyílt második félidőt ígért.

Próbálkoztak is a hazaiak, aztán a játékrész derekán megint gyors egymásutánban kaptak kettőt: a 63. percben a Depay mesteri indításával meglóduló Kadewere elronthatatlan helyzetbe hozta Karl Toko Ekambit, és nem sokkal később Houssem Aouar is gólra váltott egy kipattanót.

A remek formába lendülő Lyon 13 forduló óta veretlen, a legutóbbi hét bajnokijából a hatodikat nyerte meg, és átvette a vezetést a tabellán – legalábbis a vasárnap esti Lille–PSG rangadó lefújásáig.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

MARSEILLE–REIMS 1–1

Noha a Reims egyetlenegy kapura lövésig sem jutott az első félidőben, a szünetben vezetett: a Dimitri Payet labdavesztéséből induló kontra végén Nagatomo Jutóról a saját kapujába vágódott a labda. S bár Florian Thauvin a szünet előtt egyenlített, az OM nem tudta átlépni az árnyékát: ebben az idényben egyszer sem tudott megnyerni olyan meccset, amelyiken az ellenfél szerzett vezetést.

A Reims afféle mumus Marseille-ben: az OM otthonában vívott legutóbbi nyolc bajnoki meccséből csak egyet veszített el.

METZ–LENS 2–0

A 2–0-s végeredményt beállító Farid Bulaja-gól csupán a 94. percben született meg, de ettől még tény: 2002 áprilisa óta először fordult elő, hogy a Metz egymás után háromszor eljutott legalább két gólig.

Ennél persze fontosabb, hogy a „gránátosok” – akik abban a majdnem két évtizeddel ezelőtti idényben végül kiestek, és következő hányattatásiak során megjárták a harmadik vonalat is – hét pontot be is zsebeltek ezen a három meccsen, és feljöttek a középmezőnybe.

A Metz legutóbb az 1997–98-as idényben állt több ponttal 16 forduló után, mint most – akkor azért jóval több, 31 volt neki, mint az idén (23). A csapat abban a kiírásban érte el a legjobb helyezését a francia élvonalban: második lett – éppen a szombati ellenfél, az akkoriban szintén története legszebb napjait élő Lens mögött…

Farid Bulaja, a második metzi gól szerzője (Fotó: AFP)

FRANCIA LIGUE 1
16. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Metz–Lens 2–0
(Nguette 30., Bulaja 90+4.)
Marseille–Reims 1–1 (Thauvin 45., ill. Nagatomo 21. – öngól)
Nice–Lyon 1–4 (Gouiri 43., ill. Depay 32. – 11-esből, Kadewere 39., Toko Ekambi 63., Aouar 73.)