Ligue 1: húsz perc foci is elég volt a Monacónak

2018.08.11. 19:04
Az AS Monaco 3–1-es győzelemmel kezdte a 2018–2019-es szezont a francia bajnokságban.

Egy félidőnyi előnyt adott ellenfelének a legnagyobb sztárjait részben a világbajnokság miatt pihentető Monaco, amely a francia bajnokság nyitó fordulójában a Nantes otthonába látogatott. A házigazdák már az 1. percben megszerezhették volna a vezetést: az előző idényt nagyrészt a kispadról követő cserekapus, Benaglio bravúros mozdulattal hárította Lucas Evangelista léc alá tartó lövését. A Monaco az első félidő nagy részében inkább a kontrákra játszott, de komolyabb ziccert nem tudott kialakítani.

Fordulás után sem változott sokat a játék képe, a Nantes bátran futballozott, lövései viszont nem találtak kaput. Hatvan perc után 10 kísérletből két kapura tartó kísérlettel álltak, miközben a vendégeknél ötből három volt ugyanez a mutató. A monacói edző, Leonardo Jardim a 67. percben kettőt is cserélt, érkezett Radamel Falcao, ezzel pillanatok alatt megváltozott a játék képe.

A 69. percben Rony Lopes a menteni igyekvő védő lábán felperdülő labdát bólintott három méterről az üresen tátongó jobb felsőbe, megszerezve az előnyt az előző idény ezüstérmesének (0–1). A 80. percben Sztefan Jovetics ragasztott látványos gólt a bal alsó sarokba (0–2). A hajrában Falcao maga is betalált (0–3), így Emiliano Sala szépítő gólja a 92. percben már különösebb izgalmat nem hozott (1–3). A Monaco tartalékosan is magabiztos győzelemmel kezdte az új szezont.