Ligue 1: hiába nyert a PSG, tíz év után újra bajnok a Lille

2021.05.23. 23:03
Az Angers nem okozott gondot, a Lille tíz év után újra bajnoki címet ünnepelhet (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 38., egyben utolsó fordulójában a Paris Saint-Germain hiába győzött 2–0-ra a Brest otthonában, az Angers vendégeként 2–1-es győzelmet arató Lille zárt a tabella élén, így 10 év várakozás után újra bajnoki címet ünnepelhet.

Az utolsó forduló előtt a saját kezében volt a Lille sorsa: a három pont begyűjtése a bajnoki cím megszerzését jelentette. Ennek tudatában nem meglepetés, hogy jól kezdett a listavezető az Angers otthonában, Jonathan David már a 10. percben megszerezte a vezetést, majd az első félidő hajrájában Burak Yilmaz tizenegyesből duplázta meg a vendégek előnyét.

A fordulás után nem nagyon történt változás, az Angers csak a 92. percben tudott szépíteni Angelo Fulgininek köszönhetően, a Lille így 2–1-re nyert, és tíz év után újra bajnoki címet ünnepelhet. Az észak-franciaországi együttes története során negyedszer végzett az élvonalbeli bajnokság első helyén.

A legutóbbi három kiírást megnyerő Paris Saint-Germain hiába aratott kétgólos győzelmet a Brest otthonában, a második helyen zárta a bajnokságot. A mérkőzés 19. percében Neymar büntetőt rontott, majd a párizsiak egy öngóllal szereztek vezetést, végül Kylian Mbappé állította be a 2–0-s végeredményt.

Neymar kihagyott tizenegyese

A Lyon nem tudta kihasználni a Lens otthonában 0–0-s döntetlent játszó Monaco botlását, hazai pályán hiába vezetett kétszer is, 3–2-re kikapott a Nice-től, így lemarad a Bajnokok Ligájáról.

A Metz és a Marseille összecsapásán sokáig nem született gól, aztán az őrült hajrában kettő is, ráadásul mind a kettő tizenegyesből: a 96. percben Farid Bulaja szerzett vezetést a házigazdának, ám egy hosszas videobírózás után a vendégek is büntetőhöz jutottak, ezt Arkadiusz Milik a 104. (!) percben váltotta gólra.

Milik 104. percben szerzett gólja

Az már korábban biztossá vált, hogy a Nimes és a Dijon búcsúzik az élvonaltól, az utolsó körben az is eldőlt, hogy a Nantes-nak kell osztályozót játszania a Toulouse-zal az élvonalbeli tagságért. A másodosztályból a Troyes és a Clermont jutott fel a Ligue 1-be.

FRANCIA LIGUE 1
38. FORDULÓ

Angers–Lille 1–2 (Fulgini 90+2., ill. J. David 10., Burak Yilmaz 45+1. – 11-esből)
Brest–Paris Saint-Germain 0–2 (Faivre 37. – öngól, Mbappé 71.)
Lens–Monaco 0–0
Lyon–Nice 2–3 (Toko Ekambi 14., 40., ill. Dolberg 27., Hassane Kamara 50., Saliba 57.)
Metz–Olympique Marseille 1–1 (Bulaja 90+6. – 11-esből, ill. Milik 90+14. – 11-esből)
Nantes–Montpellier 1–2 (Kolo Muani 33., ill. Laborde 30., Delort 76.)
Reims–Bordeaux 1–2 (El Bilal Touré 15., ill. Adli 44., Kwateng 59.)
Rennes–Nimes 2–0 (Guirassy 25., Bourigeaud 51.)
Saint-Étienne–Dijon 0–1 (Aboubakar Kamara 39.)
Strasbourg–Lorient 1–1 (Habib Diallo 18., ill. Chalobah 55.)

20. Dijon 38 4 9 25 25–73 –48 21
Az 1. és a 2. a Bajnokok Ligája csoportkörébe, a 3. a BL-selejtező 3. körébe, a 4. és az 5. az Európa-liga csoportkörébe, a 6. helyezett az Európa-konferencialiga playoffkörébe jutott. A 18.-nak osztályozót kell játszania az élvonalért, míg a 19. és a 20. kiesett az első osztályból.