Ligue 1: Emery kicserélte a fél csapatot, tarolt a PSG

2018.03.10. 19:03
Christopher Nkunku két gólnak örülhetett (Fotó: AFP)
Az éllovas Paris Saint-Germain hazai pályán 5–0-ra legyőzte a sereghajtó Metzet a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 29. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén.

A Real Madrid ellen kedden elvérző PSG-ből hiányzott a sérült Marquinhos és az eltiltott Edinson Cavani, a kispadra került Dani Alves, Adrien Rabiot és Thiago Motta, ellenben kezdett Presnel Kimpembe, Thomas Meunier, Julian Draxler, Christopher Nkunku és Lassana Diarra.

Unai Emery vezetőedző vérfrissítése működött: Meunier már az 5. percben belőtte a vezető gólt, Nkunku gyorsan duplázott, és az ezúttal középcsatárként harcba küldött Kylian Mbappé is betalált még a szünet előtt.

Egy kis stat: a 20 esztendős Nkunku eddig kétszer fért be a PSG kezdőcsapatába ebben a bajnoki szezonban, mindkétszer a kapuba talált – összesen háromszor.

A második félidőre egy gól maradt, Thiago Silva fejelte – a PSG kiütötte ellenfelét.

A GÓLOK

FRANCIA LIGUE 1
29. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Paris Saint-Germain–Metz 5–0
(Meunier 5., Nkunku 20., 28., Mbappé 45+1., Thiago Silva 82.)
Bordeaux–Angers 0–0
Dijon–Amiens 1–1
(Said 69., ill. Konaté 45+1))
Lille–Montpellier 1–1 (Pépé 41., ill. Rousillon 63.)
Nantes–Troyes 1–0 (Sala 86.)
Rennes–Saint-Étienne 1–1 (Sarr 86., ill. Szubotics 35.)

Pénteken játszották
Strasbourg–Monaco 1–3 (Bahoken 18., ill. Jovetics 5., Rony Lopes 19., Fabinho 41.)