Ligue 1: a csereember duplájával fordított a Lyon

H. D.H. D.
2020.11.08. 23:00
Tino Kadewere (balra) duplájával fordított a Lyon (Fotó: AFP, archív)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójának vasárnapi játéknapján a Lyon hazai pályán 2–1-re fordított a Saint-Étienne ellen, míg a Lille 3–2-re kikapott a Brest otthonában, így elveszítette a veretlenségét. A Monaco idegenben 2–1-re legyőzte a Nice-t, így megelőzte a tabellán.

A Lyon a 40. percben Anthony Lopes öngóljával került hátrányba: a házigazda kapusa egy bal oldali, kiszorított helyzetből leadott lövés után ütötte a labdát a saját kapujába. A fordulás után érkezett az 57. percben pályára lépő Tino Kadewere, akinek a duplájával a Lyon fordított, és 2–1-re legyőzte a Saint-Étienne-t.

Az Angers hatgólos meccsen 5–1-re nyert a Nimes ellen. A Lens és a Reims összecsapásán nyolc gól esett, egyenlő elosztásban, így 4–4-es döntetlennel zárult az összecsapás.

FRANCIA LIGUE 1
10. FORDULÓ
Brest–Lille 3–2
(Pierre-Gabriel 15., Perraud 19., Cardona 42., ill. Burak Yilmaz 45+2., 57. – az elsőt 11-esből)
Lens–Reims 4–4 (Banza 21., Foket 77. – öngól, Sotoca 90., 90+1., ill. Cafaro 47., Dia 54., 81., Medina 79. – öngól)
Lorient–Nantes 0–2 (Bamba 80., Blas 83.)
Metz–Dijon 1–1 (Yade 21., ill. Mama Baldé 13.)
Nimes–Angers 1–5 (M. Koné 90+1., ill. Pereira Lage 1., Bahoken 23., 56., Diony 82. – 11-esből, Cabot 90+3.)
Nice–Monaco 1–2 (Lees-Melou 69., ill. Disasi 23., S. Diop 53.)
Lyon–Saint-Étienne 2–1 (Kadewere 65., 74., ill. A. Lopes 40. – öngól)