Ligue 1: egy 11-es, két piros – a Lens legyőzte a Saint-Étienne-t

2020.10.03. 22:55
A Lens már a második a Ligue 1 tabelláján (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) hatodik fordulójának szombati nyitó mérkőzésén a Lens hazai pályán 2–0-ra legyőzte a 64. perctől kettős emberhátrányban játszó St.-Étienne-t. Este a Nice 2–1-re megverte a Nantes-ot.

A forduló előtt a Lens és a Saint-Étienne egyaránt tíz ponttal állt a tabella élmezőnyében, de a Lens volt jobb formában, ugyanis legutóbbi négy mérkőzéséből hármat megnyert, egyet pedig döntetlennel zárt.

A hazaiak már a 14. percben emberelőnybe kerültek Timothée Kolodziejczak piros lapot érő szabálytalansága révén, az ezt követően megítélt büntetőt Gaël Kakuta váltotta gólra (1–0). A 64. percben Vahbi Hazri is kiállíttatta magát a vendégektől, így még nagyobb terület nyílt a Lens előtt. A kegyelemdöfést Florian Sotoca vitte be a hazaiak részéről a 82. percben, beállítva a 2–0-s végeredményt. A Lens ezzel már a második a tabellán hat forduló elteltével, és ugyanannyi pontja van, mint a listavezető Rennes-nek – bár egy meccsel többet is játszott.

Az esti meccsnek a Nice és a Nantes is hárommeccses nyeretlenségi szériában vágott neki – a felek ezt igyekeztek megszakítani. A vendéggárda már a negyedik percben emberhátrányba került (Andrei Girotto kapott pirosat), amit a nizzaiak a félidő dereka táján ki is tudtak használni a korábbi Bayern München-játékos, a brazil Dante révén, aki szöglet után fejelt a kapuba. A Nantes az első félidő ráadásában Imran Louza jóvoltából kiegyenlített, de a Nice a 62. percben visszavette a vezetést, amelyet ezúttal már nem engedett ki a kezéből. 2–1