Ligue 1: Depay megint elemében volt, hárommal nyert a Lyon

2018.04.14. 23:23
Memphis Depayt az Amiens védői sem tudták megállítani (fotó: AFP)
Az Olympique Lyon hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Amiens-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 33. fordulójában. A házigazdáknál gólt szerzett és gólpasszt adott a Manchester United korábbi szélsője, Memphis Depay, aki ebben a szezonban minden sorozatot figyelembe véve már 17 találatnál és 15 asszisztnál tart.

Az osztályozót érő helyen álló Lille-nek nagyon hiányozhat az a két pont, amelyet az utolsó percekben elszórakozott a Guingamp ellen. A 2011-es bajnok a rendes játékidő utolsó percének még kétgólos előnyből futott neki, ám a vendégek a végjátékban egyenlítettek (2–2). Legutóbb 2011 áprilisában a Lyon nem tudott megnyerni egy francia bajnoki mérkőzést úgy, hogy a 90. percben 2–0-ra vezetett.

A sereghajtó Metz vert helyzetből felállva 2–1-es győzelmet aratott a Rennes otthonában, így véget vetett kilencmeccses nyeretlenségi sorozatának. A vendégeknél Mathieu Dossevi két gólpasszt adott Nolan Roux-nak, aki ebben a szezonban már hat gólt szerzett togói csapattársa átadásából. A vonatkozó listát a Ligue 1-ben Neymar vezeti, aki Edinson Cavani hét találatát készítette elő.