Ligue 1: bajban volt a PSG, de jött Mbappé, és rendet tett

2019.03.02. 19:07
Fogjatok meg, ha tudtok! Kylian Mbappé második gólöröme Caenban (Fotó: AFP)
Kylian Mbappé két góljával az éllovas Paris Saint-Germain 2–1-re győzött a bennmaradásért harcoló Caen otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 27. fordulójának szombati játéknapján. A fővárosiak sorozatban az ötödik bajnoki meccsüket nyerték meg.

A gól nélküli első félidőt követően, egy remek labdaátvétel után Casimir Ninga éles szögből a hosszú alsóba lőtt, ám csak percekig élt a normandiai remény, hogy megtörik a december közepe óta tartó bajnoki nyeretlenség.

Egy kis stat: a Caen 435 perc után szerzett bajnoki gólt a PSG ellen hazai pályán.

Ugyanis aktivizálta magát Kylian Mbappé, pillanatokon belül egyenlített egy kezezés miatt megítélt büntetőből, majd nem sokkal a lefújás előtt a kipattanó labdát kotorta be közvetlen közelről a hazai kapuba.

Egy kis stat: Kylian Mbappé 24 gólnál tart ebben a bajnokságban, e termést 21 mérkőzésen gyűjtötte össze. Ennél gyorsabban ilyen sok gólt legutóbb Just Fontaine szerzett a francia élvonalban – az 1957–1958-as kiírásban, 16 forduló során.

MBAPPÉ ELSŐ GÓLJA

MBAPPÉ MÁSODIK GÓLJA

Az esti programban a Reims és a Monaco is kétgólos hátrányból mentett pontot. A hercegségbeli csapatban két gólt szerzett Radamel Falcao, aki ezzel megelőzte Youri Djorkaeffet, és 61 élvonalbeli góljával immár negyedik a legeredményesebb Monaco-játékosok örökrangsorában.

FRANCIA LIGUE 1
27. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Caen–Paris Saint-Germain 1–2 (Ninga 56., ill. Mbappé 59., 86. – az elsőt 11-esből)
Angers–Monaco 2–2 (Tait 22., 45., ill. Falcao 49., 80. – a másodikat 11-esből)
Reims–Amiens 2–2 (Dia 70., Cafaro 84., ill. Konaté 39. – 11-esből, Abdelhamid 44. – öngól)