Ligue 1: a PSG két góllal győzött Marseille-ben

K. Zs.K. Zs.
2021.02.07. 23:09
Párizsi gólöröm (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 2–0-ra győzött az Olympique Marseille vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) vasárnap késő esti klasszikus derbijén. A fővárosiak maradtak a tabella harmadik helyén, mivel vasárnap nyert az éllovas Lille is. Folytatta remek szériáját a Monaco is, amely Alekszandr Golovin mesterhármasára építve győzött Nimes-ben.

A késő esti klasszikus 9. percében a PSG megkontrázott egy marseille-i szögletet, és a végén, Ángel Di María kiugratásából Kylian Mbappé megszerezte a vezetést. A játékrész közepén Alessandro Florenzi beadásából Mauro Icardi befejelte a második vendéggólt s, és a rossz passzban lévő OM innen nem találta a visszautat.

Bár a presztízscsata ezúttal csendesebb volt, mint a két csapat szeptemberi, öt piros lapot hozó bajnokija, a kiállítás ezúttal sem maradt el: a párizsi Marco Verrattit oldalba talpaló Dimitri Payet kapott pirosat a 88. percben.

A GÓLOK ÉS A KIÁLLÍTÁS

Ez volt a két csapat egymás elleni 100. tétmérkőzése: a katari éra kezdete, azaz 2011 óta hatalmas fölényben lévő (18-szor nyerő) PSG-nek ez volt összesítésben a 45. győzelme, az OM-nek 33 van, a döntetlenek száma 22 – összesít a L'Équipe.

FRANCIA LIGUE 1
24. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Olympique Marseille–PSG 0–2 (Mbappé 9., Icardi 24.)
Nantes–Lille 0–2
(David 9., 83.)
Brest–Bordeaux 2–1
(Mounié 80., Faivre 85., ill. Hvang Ui Dzso 56.)
Montpellier–Dijon 4–2 (Laborde 48., 56., Savanier 61., Skuletics 90+1., ill. S. Coulibaly 5., M. Konaté 88. – 11-esből)
Nice–Angers 3–0 (S. Doumbia 10. – öngól, Maolida 17., Gouiri 83.)
Nimes–Monaco 3–4 (Deaux 23., Ferhat 32., Eliasson 81., ill. Golovin 3., 12., 62., Volland 78.)
St.-Étienne–Metz 1–0 (J. Boye 14. – öngól)