Ligue 1: a nap, amikor Neymar megelőzte Ibrahimovicot

K. Zs.K. Zs.
2020.11.28. 23:07
Neymar gólja ezúttal nem ért győzelmet (Fotó: AFP)
Neymar megszerezte 50. gólját a francia labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1), de ehhez nem járt győzelem: csapata, a Paris Saint-Germain 2–2-re végzett vendégével, a Girondins Bordeaux-val a 12. forduló szombat késő esti mérkőzésén.

Balszerencsésen kezdődött a mérkőzés a PSG újonca, a 18 éves Timothée Pembélé számára, hiszen egy szöglet után testéről saját csapata kapujába pattant a labda (0–1).

A párizsiak gyorsan megfordították az állást: előbb Neymar harcolt ki, majd – eredményes VAR-akozást követően – értékesített egy tizenegyest (1–1), egy perc múlva pedig megint ő tüzelt, s bár a bordeaux-i kapus, Benoit Costil védett, Moise Kean könyörtelenül bevágta a kipattanót (2–1).

Közbevetőleg két statisztika:

• Immár Neymar az a PSG-játékos, aki a legrövidebb úton jutott el 50 gólig a Ligue 1-ben: neki 58 mérkőzés kellett hozzá, az eddigi leggyorsabbnak, Zlatan Ibrahimovicnak eggyel több – tegyük gyorsan hozzá, Ibra párizsi bajnoki góltermése (113) egyelőre jóval gazdagabb.

Moise Kean25 éve az első PSG-játékos, aki karrierje első három Parc des Princes-beli bajnoki mérkőzése mindegyikén gólt szerez; 1995-ben a panamai Julio Dely Valdés tette meg ugyanezt.

AZ ELSŐ FÉLIDŐ GÓLJAI

A fordulás után a PSG őrizte előnyét, Kylian Mbappé szerzett egy lesgólt, aztán ténylegesen változott az eredmény – de annak már nem a párizsiak örültek. A PSG-től két éve nem a legboldogabb emberként távozó Hatem Ben Arfa játszott középre a jobb oldalról a 60. percben, és a néhány pillanattal korábban becserélt PSG-nevelés, Yacine Adli a kapu bal oldalába csavart (2–2).

Egy kis stat: a Girondins-hez októberben aláíró Ben Arfa eddig öt vendéggólban volt benne a Parc des Princes-ben: négyet ő szerzett, ez volt az első gólpassza.

A hátralévő időben őrült tempóban hajtott mind a két csapat a győztes gólért, akadt lehetőség itt is, ott is a megszerzésére, de végül – főként a Ben Arfa ziccerénél bravúrosan védő Sergio Ricónak köszönhetően – maradt a 2–2.

A BORDEAUX EGYENLÍTŐ GÓLJA

A PSG védekezése ezúttal sem volt igazán szervezett, az egymást követő harmadik hazai bajnoki meccsén ment legalább 15 lövés/fejes a kapujára.

A szombat kora esti mérkőzésen a Marseille 3–1-re megverte a Nantes-ot – a mérkőzés góljait ide kattintva tekinthetik meg!

FRANCIA LIGUE 1
12. FORDULÓ, szombati mérkőzések

PSG–Bordeaux 2–2 (Neymar 27. – 11-esből, Kean 28., ill. Pembélé 10. – öngól, Adli 60.)