Ligue 1: a Lyon és a Monaco is könnyedén nyert otthon

2021.04.11. 23:03
Könnyedén nyert otthon a Lyon (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 32. fordulójának vasárnapi játéknapján a Monaco 3–0-ra legyőzte hazai pályán a Dijont, míg a Lyon szintén 3–0-ra nyert otthon az Angers ellen.

A Monaco–Dijon mérkőzés főszereplője a hazaiak csatára, Wissam Ben Yedder volt, aki a szünetben állt be csereként. A francia támadó a 49. percben kihagyott egy büntetőt, a kipattanót azonban csapattársa, Sztevan Joveticsgólra váltotta (1–0). Ezt követően Ben Yedder is betalált a 63. percben (2–0), majd a hajrában újabb tizenegyeshez jutott, amit ezúttal értékesíteni is tudott (3–0), így duplázott.

A játéknap ezt megelőző mérkőzésein a Rennes egygólos sikert aratott a Nantes ellen, a Brest–Nimes és a Nice–Reims mérkőzés pedig egyaránt döntetlennel zárult. A Lens 4–1-re nyert otthon a Lorient ellen, ezzel pedig továbbra is a tabella ötödik helyén áll. Utóbbi mérkőzésen Gaël Kakuta mesterhármast szerzett, kétszer büntetőből volt eredményes.

Vasárnap este a Lyon végig uralta az Angers elleni bajnokit, melyet végül 3–0-ra nyert meg. A vezetést Memphis Depay szerezte meg csapata számára a 20. percben, majd a félidő vége előtt Lucas Paquetánövelte az előnyt. A hajrában Depay még egyszer betalált (3–0), így duplázni tudott.

FRANCIA LIGUE 1
32. FORDULÓ

Lyon–Angers 3–0
(Depay 21., 83., L. Paquetá 41.)
Monaco–Dijon 3–0
(Jovetics 49., Ben Yedder 63., 89. – a másodikat 11-esből)
Rennes–Nantes 1–0 (Terrier 52.)
Brest–Nimes 1–1 (Chardonnet 26., ill. M. Koné 11.)
Lens–Lorient 4–1 (Kakuta 16. – 11-esből, C. Jean 39., Kalimuendo 55., Banza 88. – 11-esből, ill. T. Moffi 29.)
Nice–Reims 0–0
Saint-Étienne–Bordeaux 4–1 (Kazri 19. – 11-esből, 23., 71. – 11-esből, Z. Youssouf 81., ill. Hvang Ui Dzso 9.)
Szombaton játszották

Strasbourg–Paris SG 1–4 (Sahi 63., ill. Mbappé 16., Sarabia 27., Kean 45., Paredes 79.)
Montpellier–Marseille 3–3 (Delort 1., Laborde 47., 90+4., ill. Milik 43., Gueye 45+1., Perrin 71.)