Ligue 1: a Lille legyőzte a Monacót, ezzel már második a tabellán

CS. M.CS. M.
2020.12.06. 14:55
A Lille kevesebb mint 15 perc alatt kétszer is betalált, ezzel eldöntötte a meccset (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójának vasárnapi játéknapján a Lille 2–1-re legyőzte hazai pályán a Monacót.

Az első félidő nagy része eseménytelen volt, egyik csapat sem tudott igazán veszélyes lehetőségeket kidolgozni. A második játékrészben a Lille átvette az irányítást, sőt az 53. percben a vezetést is megszerezte Jonathan David révén, aki egy védő lábáról elé pattanó labdát juttatott a kapuba (1–0).

A 65. percben már kétgólos volt a hazaiak előnye, akik egy labdavesztésből vezettek tökéletes kontrát, amit Yusuf Yazici fejezett be (2–0). A Monaco a 92. percben Pietro Pellegri góljával még kozmetikázott az eredményen (2–1), de egyenlíteni már nem tudott. Győzelmével a Lille a tabella második helyén áll, igaz, két meccsel többet játszott, mint a harmadik Marseille.