A Sepsi a ráadásban mentett pontot a Viitorul ellen

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2021.01.26. 14:20
A Sepsi a ráadásban mentett pontot a Viitorul ellen (Fotó: Tókos Csaba/Sepsi OSK, archív)
A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga 1) 19. fordulójának keddi játéknapján a Sepsi OSK idegenben 3–3-as döntetlent játszott a Viitorul Constantával.

ROMÁN LIGA 1
19. FORDULÓ
Viitorul Constanta–Sepsi OSK 3–3 (Luckassen 8., 45., Ciobanu 84. – 11-esből, ill. Eder González 18., Mitrea 48. – 11-esből, Safranko 90+1.)

A játékosok fogynak, a pontok viszont gyűlnek a Sepsi OSK-nál, a 15 sérült vagy beteg labdarúgóját nélkülöző székelyföldi csapat kedd délután háromszor egyenlítve szerzett pontot a Viitorul otthonában.

A szombati, Astra elleni 4–1-es győzelem résztvevői közül Niczuly Roland és Gabriel Vasvari is kiesett tengerparti Ovidiuban játszott találkozóra, amelyen a két csapatnak nemcsak egymással, hanem ez erős széllel is meg kellett küzdenie. A mérkőzés elejét a szinte minden labdával a középcsatár Kevin Luckassent kereső Viitorul uralta, és fölénye gyorsan góllá is érett: Cosmin Matei nem túl erős kapáslövése után Jesús Fernández a holland támadó elé paskolta a labdát, aki egy lépésről nem hibázott (1–0). A lassan kibontakozó Sepsi is hamar kihasználta a hazai védelem első hibáját: Pavol Safranko csente el a labdát az utolsó védőként tétovázó Andrei Arteantól, s az egyedül kapura törő Eder Gonzáleza jobb alsó sarokba lőtte. 1–1

A gólváltás után a Sepsi uralta a középpályát, de újabb helyzetek csak a félidő végén jöttek. Admir Bajrovicot a hazai kaputól hat méterre blokkolta Alin Dobrosavlevici, majd a Sepsi szöglete után Boubacar Fofana estében nem találta el jól a Bajrovic által lefejelt labdát. A túloldalon viszont a lesgyanús helyzetből meginduló Luckassen egy szép csel után erőből lőtte az ötös bal sarkáról a hosszú felsőbe labdát. 2–1

A szünet után már a hazaiak reklamáltak, amikor Bajrovic lövése közben Eder lepattant Arteanról, Horatiu Fesnic játékvezető büntetőt ítélt a szentgyörgyiek javára, amelyet Bogdan Mitrea értékesített korábbi csapata ellen (2–2). A második félidő forgatókönyve szinte tökéletesen lemásolta az elsőt, a korai gól után pörgős, de sok hibával tarkított küzdelem zajlott a pályán, s a fontos események a végére maradtak. Eder ugyanis saját tizenhatosán belül is összehozott egy büntetőt, Razvan Gradinarunak rúgva oda veszélytelen helyzetben, de Andrei Ciobanu gólja után sem omlott össze a Sepsi (3–2). Két szöglet és három blokkolt lövés után a két csapat őszi meccsén is a hajrában egyenlítő Pavol Safranko fejelte hat méterről a jobb alsó sarokba a labdát – újabb fontos pontot szerezve csapatának a rájátszásért vívott harcban. 3–3

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés.

Az őszi meccsen Safranko a 84. percben egyenlített a Viitorul ellen.

90+1. perc: GÓL! HARMADSZOR IS EGYENLÍTETT A SEPSI! Dumiter bal oldali beadása után Pavol Safranko az öt és feles vonaláról a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 3–3

90+1. perc: Hazai csere, Ciobanu le, Benzar be.

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Mitrea 16 méterről eleresztett lövését blokkolták. nem tudtak felszabadítani a hazaiak, így Tincu is próbálkozhatott, de a labda éppen csak elsuhant a jobb alsó sarok mellett.

89. perc: Cserélt a Sepsi, Tamás helyére Dumiter állt be.

86. perc: Markovic lekönyökölte Ciobanut, villant a sárga lap.

84. perc: GÓL! HARMADSZOR IS VEZETÉST SZERZETT A VIITORUL! Andrei Ciobanu jobb belsővel a bal alsó sarokba asszolta a labdát. Jesús Fernández rossz oldalt választott, nem volt esélye. 3–2

82. perc: Tizenegyest kapott a Viitorul! Eder Gonzálezrúgott oda Gradinarunak hátulról a tizenhatoson belül.

81. perc: Hazai csere, Matei le, Sabala be.

81. perc: Ely Fernandes 14 méterről jobbal a bal oldali kapufa mellé lőtte a labdát.

78. perc: Ez is megért egy sárga lapot, Mladen rúgta fel Safrenkót.

75. perc: Tincu is besárgult, miután Matei-nek pakolt oda egyet az oldalvonalnál.

74. perc: Kettős csere a vendégeknél, Fofana és Csiszér le, Markovics és Dumitrescu be.

70. perc: Csiszér kapott sárga lapot, miután visszarántotta Gradinarut.

64. perc: Ciobanu jobbal, 18 méterről próbálkozott, de Jesús Fernández könnyedén védett.

Florin Purece is játszott a Viitorulnál, tagja volt a 2017-es bajnokcsapatnak.

62. perc: Csere a hazaiaknál, Matan le, Gradinaru be. Sőt, a Sepsi is változtatott, Bajrovicot Purece váltotta.

Bogdan Mitrea 2013 és 2016 között a Viitorul játékosa volt, a 2013–2014-es szezonban 14 gólt lőtt, nagyrészt büntetőből.

48.perc: GÓL! EGYENLÍTETT A SEPSI! Bogdan Mitrea állt a labda mögé, és ballal a jobb alsó sarokba rúgta. A kapus a másik sarok felé vetődött, nem volt esélye. 2–2

46. perc: Tizenegyest kapott a Sepsi! Safranko jobb oldali beadása után Eder González esett el a tizenhatoson belül a keresztezni próbáló védője, az első gólnál is nagyot hibázó Artean mellett.

Csere egyik oldalon sem történt.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a hazaiak kezdték a második félidőt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Nincs hosszabbítás, ezzel véget ért az első félidő.

45. perc: GÓL! MEGINT VEZET A VIITORUL! Matan indítása után a lassítások alapján egyértelműen lesről induló Kevin Luckassen lépett ki, a tizenhatoson belül két védő mellett visszahúzta a labdát, majd jobbal a bal felső sarokba bombázta azt hét méterről. A partjelző nem jelzett, így érvényes a találat… 2–1

42. perc: A bal oldali szöglet után nem tudtak felszabadítani a vendégek, végül Fofana előtt adódott lehetőség, ő azonban rosszul találta el a labdát.

40. perc: Bajrovic és Mitrea kényszerítője után előbbi lőtt, ám egy hazai védő, Dobrosavlevici a labda útjába vetődött. Szöglet jön.

37. perc: Ciobanu távolról küldött kapura egy szabadrúgást, de a labda elakadt a sorfalban.

31. perc: Luckassen a felezővonal közelében könyökölte le Mitreát, villant a meccs első sárga lapja.

28. perc: Védés! Ely Fernandes 17 méterről jobb külsővel próbálkozott, a nem túl erős lövése után azonban Jesús Fernández megfogta a labdát.

A Viitorul ebben az idényben minden hazai meccsén rúgott és kapott is gólt.

21. perc: Tamás harcolt ki egy szögletet a jobb szélen.

18. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A SEPSI! Artean utolsó emberként borzasztóan sokat várt a labdával, a letámadó Safranko le is szerelte, majd a teljesen üresen kiugró Eder González 16 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1–1

8. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A VIITORUL! Boboc bal oldali beadása után Matei kapásból középre tette a labdát, amelybe Jesús Fernández csak belepaskolni tudott, így a hosszú oldalon berobbanó Kevin Luckassen egy lépésről az üres kapuba passzolhatott. 1–0

5. perc: Egy bal oldali beadás után Ely Fernandes próbált lőni, de végül felszabadítottak a szentgyörgyi védők.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Kékben a Viitorul, fehérben a Sepsi. Plusz 8 fok, erős szél, látszik, hogy a tengerparthoz közel van a pálya.

A mérkőzés játékvezetője Horatiu Fesnic lesz.

A Sepsi kezdőcsapata: Jesús Fernández – Dimitrov, Buhenna, Mitrea, Csiszér – Tamás, Fofana, Tincu, Eder – Bajrovic, Safranko. Megbízott edző: Ilyés Róbert

A Viitorul kezdőcsapata: Cojocaru – Dussaut, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc – Matei, Artean, Ciobanu – Ely Fernandes, Luckassen, Matan. Vezetőedző: Mircea Rednic

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Viitorul Constanta–Sepsi OSK mérkőzés a Liga 1 19. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Pihenni és edzeni is alig volt ideje a Sepsi OSK játékosainak az Astra Giurgiu szombati 4–1-es legyőzése után: kedd délután a FC Viitorul otthonában lép pályára a román élvonal alapszakaszának 19. fordulójában.

A Liga 1 negyedik helyén álló Sepsi a hétvégi eredményeknek köszönhetően növelte előnyét közvetlen riválisai többségével szemben a felsőházi rájátszásért folyó harcban: az ötödik Chindia Targovistét négy, a hetedik FC Botosani-t már hét ponttal előzi meg. A nyolcadik Viitorul pedig nyolc pontra van a Sepsitől és háromra a rájátszást érő hatodik helytől, a konstancai együttes ugyanis három döntetlennel kezdte az évet – igaz, a legutóbbi kettőt a listavezető FCSB és a harmadik Universitatea Craiova ellen érte el.

Az Astra ellen hiányzó tizenhárom szentgyörgyi játékos közül egyelőre csak az eltiltását letöltő középhátvéd, Rasíd Buhenna térhet vissza a csapatba, a sérültek és a koronavírusos futballisták továbbra is hiányoznak. A szintén beteg Leo Grozavu vezetőedzőt pedig újra Ilyés Róbert helyettesíti, akit elsősorban a regenerálódás aggaszt a mérkőzés előtt.

„Tartok kicsit a játékosok erőállapotától, mert nem volt időnk a regenerálódásra, az utazás miatt pedig csak egyetlen napot készültünk erre a mérkőzésre, de azt remélem, hogy sikeresen át tudtam adni elemzéseimet a fiúknak, és meg tudjuk lepni a Viitorult. Van önbizalmunk, mert jól állunk a táblázaton” – nyilatkozta online sajtótájékoztatóján a Sepsi másodedzője.