Nem érett góllá a mezőnyfölény – ikszelt otthon a Sepsi OSK

BOROS MIKLÓS (összefoglaló), CSELŐTEI MÁRK (percről percre)BOROS MIKLÓS (összefoglaló), CSELŐTEI MÁRK (percről percre)
2022.08.07. 14:53
Ikszelt otthon a Sepsi OSK (Fotó: Tókos Csaba)
A Sepsi OSK gól nélküli döntetlent játszott az UTA Araddal a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga 1) 4. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

ROMÁN LIGA 1
4. FORDULÓ
Sepsi OSK–UTA Arad 0–0
Sepsiszentgyörgy,
Sepsi OSK Aréna. V: Vidican
Sepsi: Niczuly – Ciobotariu, Ninaj, Dimitrov, Dumitrescu (Ispas, 84.) – Rodriguez (Aganovic, 55.), Paun – C. Matei, Gheorghe (Golofca, 65.), Damascan (Barbut, 65.) – Tudorie (Rondón, 65.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi
UTA: Iacob – Vukcsevics, Chindris, Benga (Hoxhallari, 47.), Dobrescu – Cascini, Batha – Otele (Jobello, 47.), F. Matei (Stahl, 64.), Steau (Isac, 64.) – Postolachi (Keserű, 64.). Vezetőedző: Ilie Poenaru
Kiállítva: Dobrescu (79.)

Hagyományosan gólszegény mérkőzéseket játszik az elmúlt két évben a Sepsi OSK és az UTA a román élvonalban, és ez a vasárnap délután sem volt másképp: egyik csapat sem tudott betalálni.

Cristiano Bergodi, a Sepsi edzője hét helyen változtatta meg kezdőcsapatát a csütörtöki, Djurgarden elleni Konferencialiga-mérkőzéshez képest, ám a Sepsi így sem volt képes friss, ötletes focira. Bár az első félidőben 66 százalékban a hazaiaknál volt a labda, csak a jobbhátvéd Radoszlav Dimitrov elé beadásaiból jutott el a kapu elé, ahol Alexandru Tudoriét jól őrizte az aradi védelem. Az UTA pedig, bár az első percben Virgiliu Postolachi egy lapos lövéssel alaposan megdolgoztatta Niczuly Rolandot, a továbbiakban csak a védekezéssel törődött.

Az első kaput találó Sepsi-lövésre több mint egy órát kellett várni, Vitalie Damascan nehéz szögből próbálkozott, de Florin Iacob védett. Az UTA erre szögletek sorozatával válaszolt, de Juan Cascinit rendre meglepték az őt megtaláló beadások. Az egyensúlyt Mihai Dobrescu második sárga lapja borította fel a 79. percben, és emberelőnyben a Sepsi beszorította ellenfelét, de a győztes hazai gólhoz így is az aradi Erlon Hoxhallari járt a legközelebb, akinek lábáról centikkel pattant saját kapuja mellé a labda. 0–0

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

93. perc: Barbut fejese mellé menne, de olyan erőtlen, hogy az alapvonalig sem gurul el a labda, végül Iacob felszedi.

Öt perc a hosszabbítás.

90. perc: Barbut lép oda Isacnak, ezért is jár a sárga lap.

88. perc: Paun kapkodva lő 17 méterről, nagyon fölé.

87. perc: Barbut 16 méterről, jobbról kevéssel lő fölé.

85. perc: Golofca lapos lövése a bal alsó sarkot célozza, Hoxhallari beleteszi a lábát, és a labda centikkel megy el a jobb alsó sarok mellett.

84. perc: Dumitrescu helyett Ispas.

83. perc: Cascini kap sárga lapot, Barbutot buktatta az oldalvonal mellett, majd a labdát is elrúgta.

80. perc: A 18 méterről, kissé balról megítélt szabadrúgást Aganovic a sorfalba lövi.

79. perc: Dobrescu a tizenhatos előterében felvágja Golofcát és megkapja második sárga lapját.

77. perc: Andrei Chindris kér ápolást.

73. perc: Batha újabb szöglete után Chindris 12 méterről, talpról kapura fejelt labdája Golofcában akad el a jobb kapufa előtt.

72. perc: Aradi szöglet után lepattanna a labda az ötösön, de cascini most sem jut lövéshez és üggyel-bajjal tisztáznak a hazaiak.

69. perc: Batha baloldali szavadrúgása után a hosszú oldalon érkező Hoxhallari katés mozdulattal teszi középre a labdát, meglepve a kapu előtt ácsorgó Cascinit, akiről Niczulyig pattan a labda.

68. perc: Ninaj kap sárga lapot.

65. perc: hármat cserél a Sepsi is, Tudorie helyett Rondón, Gheorghe helyett Golofca, Damascan helyett Barbut.

64. perc: Steaua és Postolachi helyett Isac és Keserű áll be, majd F. Matei helyett Stahl.

64. perc: Postolachi egyedül mehet kapura, lábpon lövi Niczulyt, de közben lest jelez a partjelző.

63. perc: Jobello indul meg a felezővonaltól a bal szélem, középre cselez és a tizenhatos vonaláról fölé vágja a labdát.

61. perc: Damascan balról, éles szögből lő laposan és erősen, Iacob nagyot véd, Tudorie pedig becsúszva sem éri el a kipattanó labdát. Ez volt a Sepsi első kaput eltaláló lövése a mérkőzésen.

58. perc: Dobrescu kap sárga lapot, Damascant rúgta fel.

57. perc: Otele helyett Jobello, Benga helyett Hoxhallari. Bengát sérülés miatt kellett lecseréljék.

55. perc: A Sepsi cserél először, Aganovic áll be Rodriguez helyére.

55. perc: Damascan próbálkozik a tizenhatos jobboldali sarkától, de Dobrescu blokkolja a lövést.

47. perc: Cascini íveli előre a labdát, Postolachi csukafejessel küldi kapura, de középre, Niczuly kezébe.

46. perc: nincs csere, a Sepsi kezdte a második félidőt

FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+1. perc: Dimitrov beadása után Paun elsik Chindris melett, majd Tudorie is Batha szorításában az aradi kapu előtt, Vidican játékvezető továbbot int.

Két perc a ráadás.

45. perc: Batha lő méterekkel a kapu fölé mintegy 20 méterről.

40. perc: Vukcsevicset újra ápolni kell, most egy fejpárbaj után rosszul fogott talajt, és húzza a lábát.

A Sepsi 70 százalékban birtokolja a labdát.

31. perc: Újabb Dimitrov centerezás, de Tudorie fejese Chindris testéről szögletre pattan. A sarokrúgás után kifejelt labdát C. Matei lövi rá kapásból, mintegy 21 méterről, de jócskán fölé.

25. perc: Batha elkaszálja Cosmin Mateit, ezért sárga lapot kap.

19. perc: Dimitrov jobbról küldi a kapu elé a labdát, a hosszú oldalon érkező Dumitrescu elől Benga szögletre fejeli a labdát.

16. perc: Dumitrescu és Vukcsevics fejel össze, mindkét játékost ápolni kell.

12. perc: Dumitrescu balról kapu elé lőtt labdájáról Tudorie lemaradt, az aradi védől szögletre mentenek.

A Sepsinél Balasa megsérült a bemelegítéskor, ezért nincs ott a kezdőben.

3. perc: Otele próbálkozik távolról, de erőtlenól, Niczuly könnyedén megfogja a labdát.

1. perc: Postolachi cselezgetett a hazai tizenhatos vonalánál, aztán a lábak sűrűjében kapura küldte a labdát, amelyet Niczuly látványos vetődéssel ütött ki.

KEZDETÉT VETTE A MÉRKŐZÉS!

Piros-fehérben a Sepsi, világoskékben az UTA. Nagyjából 3000 néző van a helyszínen.

Hamarosan kezdés...

ELŐZMÉNYEK

A Djurgaarden elleni csütörtöki Ekl-selejtező elvesztésénél is jobban dühíti a Sepsi OSK vezetőit, játékosait és szurkolóit, hogy a Liga 1 negyedik fordulójában, az aradi UTA ellen ismét délutáni kánikulában kell pályára lépnie a székelyföldi csapatnak – immár sorozatban harmadszor.

Az UTA eddig az idény mindkét idegenbeli mérkőzésén sima vereséget szenvedett (0–2 az Arges és 0–3 a Voluntari ellen), ráadásul az aradi klub a hét elején eladta legértékesebb játékosát, a 21 éves David Miculescut a FCSB-nek, amely 1,7 millió eurót fizetett a szélsőért. A Sepsi elleni találkozón pedig sérülés miatt két alapember, a brazil belső védő Erico da Silva és a holland középpályás Desley Ubbink sem játszhat.

A Sepsi edzője, Cristiano Bergodi pedig annak ellenére optimista, hogy legutóbbi három meccsét nem tudta megnyerni csapata.

„A Konferencialigában elszenvedett vereség után várjuk a bajnokit, nem a legjobb a morálunk, mégis bizakodó vagyok. Nehéz, kiegyensúlyozott összecsapás lesz, hiszen az Arad is, mi is a felsőházi rájátszásba vágyunk”
– mondta a szentgyörgyi szakvezető.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A SEPSI OSK–UTA ARAD LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!