A Dinamo is legyőzve, sorozatban negyedszer nyert a Sepsi

B. O. M., T. D.B. O. M., T. D.
2020.10.24. 20:35
Fülöp István góllal és gólpasszal járult hozzá a Sepsi sikeréhez (Fotó: Fekete Lehel, archív)
Négyes győzelmi sorozatnál tart immár a román élvonalban a Sepsi OSK, amely szombat este hazai pályán nyert az elmúlt hetekben spanyol légiósok sorával erősítő, ám összeszokottságban és csapatjátékban a székelyföldiektől messze elmaradó Dinamo ellen.

ROMÁN LIGA 1
8. FORDULÓ
Sepsi OSK–Dinamo Bucuresti 2–0 (1–0)
Sepsiszentgyörgy,
Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Hategan
SEPSI OSK:
Niczuly – Dimitrov, Buhenna, B. Mitrea, Ștefan (Golofca, 72.) – Fülöp I., Vasvari, Aganovic (Fofana, 72.) – Dragomir (Achahbar, 8.), Safranko, Petrila. Vezetőedző: Leo Grozavu
DINAMO: René – González (Puljic, 65.), Ba, Grigore (Cretu, 65.), I. López – A. García (Gueye, 65.), Anton – Sorescu (Fabbrini, a szünetben), Borcea (Valle, 11.), Cámara – Nemec. Vezetőedző: Cosmin Contra
Gólszerző: Achahbar (29.), Fülöp I. (77.)

Tapogatózás nélkül, egyből egymásnak estek a csapatok, előbb Deian Sorescu fejelt a hazai kapus, Niczuly Roland kezébe, majd Fülöp István szabadrúgása után a Sepsi kapitánya, Rasíd Buhenna a bal kapufa közeléből az oldalhálóba lőtt. A két nagy lehetőség után már óvatosabb focira váltott mindkét fél, a Dinamo egész pályás letámadással próbálta hosszú előreívelésekre kényszeríteni a Sepsit, ezzel egy időre a bukaresti csapat tudta többet birtokolni a labdát. A szinte kizárólag balról érkező beíveléseket azonban rendre elfejelték a szentgyörgyi védők, Sorescu pedig hiába emelte át Niczulyt, lesen kapta a labdát.

A szemerkélő esőtől vizes füvön a Sepsi végül a távoli lövésekben találta meg a hatásos fegyvert, Florin Stefan ugyan még csúnyán fölé lőtt, de Anass Achahbar 25 méterről már tökéletes félmagas lövést zúdított a bal sarokba, Fülöp István lekészítése után. Közelről egyedül Pavol Safranko került helyzetbe, de fejesét nagy bravúrral védte René, a kipattanót pedig a kapufára vágta a szlovák csatár. A félidő végén Adnan Aganovic, majd Claudiu Petrila ismét távolról tüzelt, és csak a Dinamo kapusán múlott, hogy nem nőtt a Sepsi előnye.

A második félidő forgatókönyve szinte tökéletesen megegyezett az elsőével, a Dinamo megnyomta az első perceket, Juan Camara próbálkozott kétszer is a tizenhatoson kívülről, de nem talált kaput. Aztán a Sepsi letámadása teljesen a bukaresti térfélre terelte a játékot, az egyre több átadást elhibázó vendégek labdavesztéseiből pedig jöttek a helyzetek is. Marius Stefanescu és Catalin Golofca beállásával pihent támadók rohamozták René kapuját, akit végül Fülöp István mattolt másodszor, átpörgetve a labdát a kivetődő kapus felett. A Dinamo pedig hiába ívelgetett hórihorgas támadói, Adam Nemec és a csereként beálló Magaye Gueye irányába, de a Sepsi belső védői, Buhenna és Bogdan Mitrea uralták a tizenhatos légterét, így Niczulynak a második félidőben egyszer sem kellett védenie.

A Sepsi az előző szezon két bukaresti győzelme után egymás után harmadszor győzte le a Dinamót, és 15 pontjával vasárnapig feljött a táblázat harmadik helyére. 2–0

95. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

91. perc:
öt perc lesz a ráadás.

90. perc:
Golofca próbálja kiharcolni a beadás lehetőségét a bal oldalon, de ezúttal nem jár sikerrel.

88. perc: FÜLÖP!
Csapódik lefelé a szabadrúgás, nem is rossz a lövés, de elkerüli a bal felső sarkot.

87. perc:
Golofca harcol ki szabadrúgást a vendégek kapujától kb. 23-24 méterre.

86. perc:
még egy szabadrúgást kiharcolnak a vendégek a kaputól úgy 30-35 méterre, de a felívelés után sincs gólhelyzet.

82. perc:
próbálkoznak még a vendégek, de rendre hiba csúszik a gépezetbe, így nem tudnak közvetlen gólhelyzetet kialakítani. Közel a sorozatban aratott negyedik sikeréhez a Sepsi.

77. perc: OTT A MÁSODIK GÓL, 2–0 A SEPSINEK! Golofca remek kiugratással szolgálja ki a balon meginduló Fülöp Istvánt, aki elegáns mozdulattal átlöbböli a labdát a kimozduló kapus felett.

75. perc:
lövéssel kísérletezik Golofca, de Hinojo véd, majd a szöglet után nem alakul ki újabb helyzet.

73. perc:
hatalmas ütközés, Achachbar kap nagyot Cámarától. Sepsi-szabadrúgás jöhet.

72. perc:
újabb Sepsi-csere, Aganovic helyén Fofana a folytatásban, és Golofca is érkezik Stefan helyére.

70. perc:
Stefan marad a földön, már a hordágyat is hozzák az egészségügyiek.

68. perc: HELYZET!
Stefanescu lő ballal, balról keresztbe a bal alsó irányába, és nem is téved sokat!

65. perc:
Grigore helyére Cretu jön a Dinamónál, Gonzálezt Puljic váltja, míg García helyett Gueye a folytatásban.

63. perc:
Dimitrov jön le a Sepsinél, valamint Petrila meccsének is vége, Deligiannidisz és Stefanescu jön.

58. perc:
Dimitrov rúg oda keményen Fabbrininek, sárga lapot kap.

57. perc:
kibrusztolja a labdát a bal oldalon a Sepsi, Achachbar lő is Safranko átadása után, de Hinojo véd.

56. perc:
González jobbról bead, de a labda az alapvonalon túlra száll.

53. perc:
némi kakaskodás a pályán, Fülöp és Cámara akaszkodik össze. Utóbbi eljátssza, hogy Fülöp lefejelte, így a Sepsi játékosa kap egy sárga lapot. Cámara sem ússza meg, ő is besárgul.

51. perc:
Achachbar a földön, a bíró egyelőre megelégszik a szóbeli figyelmeztetéssel.

50. perc: CÁMARA MEGINT!
Most egy átvett keresztlabdával indul meg befelé, megint ballal lő, de ezúttal a bal alsót célozza. Eltéveszti, de figyelnie kell rá a Sepsinek.

49. perc: VESZÉLYES SZABADRÚGÁS!
Cámara célozza meg a bal felső sarkot 24 méterről ballal, és bizony nem sokat téved!

48. perc:
González esik el meglehetősen könnyen Fülöp mellett, a játékvezető szabadrúgást ítél.

46. perc:
egy csere a szünetben, Fabbrini jön Sorescu helyére a Dinamónál.

46. perc: FOLYTATJUK!

45+2. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+2. perc:
még két nagy Sepsi-lövés a végére Petrilától és Safrankótól, de Hinojo mindkettőnél hárít.

45. perc:
két perc lesz a hosszabbítás.

43. perc: PETRILA!
Gyakorlatilag egyedül kapja a labdát a bal szélen, viheti is a kapuig, de még mielőtt lőne, megcsúszik, így a lehetőségből csak szöglet lesz.

42. perc:
Stefan harcol meg a labdáért az előretörő Cámarával, vendég bedobás a vége.

40. perc:
Petrila hozza fel a labdát, ígéretes kontralehetőség a Sepsi előtt, de a hazai 27-es átadása pontatlan.

39. perc:
Stefan marad a földön rövid ideig González belépője nyomán, ismét Sepsi-szabadrúgás jön.

36. perc:
Safranko a szenvedő fél Grigore belépőjénél, jöhet a Sepsi.

32. perc: OTT LEHETNE A MÁSODIK!
Petrila beadása után újabb hatalmas Sepsi-helyzet, de először Hinojo, majd a kapufa ment Safranko lövésénél! Utóbbi előtt már kezezést fúj a játékvezető.

29. perc: VEZET A SEPSI! Középen támad a szentgyörgyi csapat, Fülöp tizenhatostól visszagurított labdáját Achachbar ballal egyből a bal felsőbe lövi. 1–0!

27. perc:
Achachbar rúg oda Antonnak, a játékvezető ismét fegyelmez – egyelőre lap nélkül.

26. perc: nagy lövés a szentgyörgyiektől, Stefan szánja el magát egy távoli bombára, de a labda messzire elkerüli a kaput.

25. perc:
megáll a játék egy rövid időre, a játékvezető a vendégek kispadjához rohan, és fel is mutat egy sárga lapot.

24. perc: Valle rohan el a bal szélen, ám felpattanó beadása senkinek sem jó.

21. perc:
Sorescu kap remek kiugratást, Niczuly felett a kapuba is emel, de les miatt érvénytelen a találat.

20. perc:
az újabb felívelés után Aganovic kap egy csomagot a tizenhatoson belül, szabadrúgás kifelé.

18. perc:
García íveli fel a vendégek szabadrúgását a kapu elé, szögletre tisztáznak a hazaiak.

16. perc:
Cámara ad balról középre, de a hazaiak kivágják a labdát.

15. perc:
szól a síp, Vallét ráncigálták meg.

12. perc:
a korai cserék az ifiszabály kijátszása miatt vannak, két U21-es játékosnak kell kezdenie, de csak egynek kell végig a pályán lennie.

11. perc: még egy csere, ezúttal a túloldalon. Borcea helyett Valle jön.

8. perc:
máris csere a Sepsinél, Dragomir lejön, Achachbar váltja.

8. perc: ÓRIÁSI SEPSI-HELYZET!
A játékvezető rendezkedik még egy ideig, majd jön a beívelés, az egyik bukarestin megpattanó labdát a hosszú saroknál Bouhenna rúgja az oldalhálóba.

6. perc: González kap sárga lapot buktatásért.

5. perc:
Anton buktatja Petrilát, Sepsi-szabadrúgás jöhet.

3. perc: MEGVAN AZ ELSŐ FEJES. Sorescu próbálkozik, de Niczuly állja a sarat.

2. perc:
a mérkőzés már csak a két edző miatt is érdekes lehet, hiszen Grozavu és Contra 1996 és 1998 között együtt játszottak a Dinamóban.

1. perc: KEZDÜNK!

ELŐZMÉNYEK

Normális körülmények között az év egyik legforróbb hangulatú mérkőzését rendeznék szombat este Sepsiszentgyörgyön, ám a szurkolók hiánya miatt inkább az a kérdés, hogy a Sepsi hármas sikersorozata folytatódik a Liga 1-ben vagy a spanyolosított Dinamo szakítja meg szintén hármas vereségszériáját.

Hiába vette meg ugyanis a nyáron Pablo Cortacero a 18-szoros bajnok bukaresti klubot, és hiába igazolt csapatnyi, romániai szinten elit fizetést kapó ibériai játékost, a Dinamo egyelőre ugyanúgy a kiesőzónában tanyázik, mint az előző idényben.

Leo Grozavu, a Sepsi OSK edzője szerint a sok jó játékos még nem alkot igazi csapatot a Dinamónál, de csupán idő kérdése, hogy a fővárosi klub mikor lesz ismét meghatározó erő a román élvonalban. „Nálunk most egységes a csapat, minden meccsen megvan az esélyünk a sikerre, és folytatni akarjuk ezt a sikersorozatot. Ezt az ellenfelet nehéz most feltérképezni, több játékosukat még nem is láttuk játszani, de számomra az a fontos, hogy mi mit teszünk a pályán. Jó meccset akarunk játszani, és ha ez sikerül, az eredmény is jó lesz” – mondta a mérkőzést felvezető online sajtótájékoztatón Grozavu. A szentgyörgyi szakvezető azt is elmondta, hogy az állandó rotációval (25 játékost küldött pályára az első hét fordulóban) a bő keret minden tagját tűzben akarja tartani, és mindenkinek megadja a lehetőséget a bizonyításra.