Vezetett Bukarestben a Sepsi, de nem tudott nyerni

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.08.23. 20:25
Most sem tudott nyerni itt a Sepsi (Fotó: Tókos Csaba, archív)
A három vereségből álló rossz sorozatát megszakította, az FCSB ellen immár ötmeccses pontszerző szériáját viszont tovább növelte hétfő este Bukarestben a Sepsi OSK, amelyet csak egy kihagyott tizenegyes választott el a győzelemtől (1–1).

ROMÁN LIGA 1
6. FORDULÓ
FCSB–Sepsi OSK 1–1 (0–1)
Bukarest, Nemzeti Aréna, 6000 néző. V: Fesnic
FCSB: Vlad – V. Cretu, Paulo Vinícius, I. Cristea, R. Radunovics – Oc. Popescu, Ov. Popescu (Perianu, 85.), Olaru – Cordea (I. Stoica, 85.), Tanase, F. Coman (Mamut, 71.). Vezetőedző: Edward Iordanescu
Sepsi OK: Niczuly – R. Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Stefanescu – Aganovic (Askovszki, 78.), B. Fofana (Tincu, 56.), Paun – Golofca (Eder G., 77.), Bojics (Csuncsukov, a szünetben), Tamás N. ( A. Dumitrescu, 89.). Vezetőedző: Ilyés Róbert (Leo Grozavu eltiltott)
Gólszerző: Tanase (58.), ill. Aganovic (36.)

A három vereségből álló rossz sorozatát megszakította, az FCSB ellen immár ötmeccses pontszerző szériáját viszont tovább növelte hétfő este Bukarestben a Sepsi OSK, amelyet csak egy kihagyott tizenegyes választott el a győzelemtől.

Nagy rohanással indult a mérkőzés, de a játék jó 15 percen át a két tizenhatos zajlott, helyzetek nélkül. A hazaiaknak sikerült többet birtokolni a labdát, így az első lövések a Sepsi kapujára mentek, de Niczuly Roland előbb Florin Tanase kemény lövését, majd a szöglet után Paulo Vinicius fejesét is hárította. Mindkét csapat szélsői sebességére játszott, közülük a szentgyörgyi Catalin Golofca volt a legveszélyesebb, aki előbb Viniciust lefutva lőtt a hosszú sarok mellé, majd szabadrúgást harcolt ki a bukaresti kaputól 20 méterre, amelyből Adnan Aganovic a sorfal felett a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. Erre már a hazai közönség is kezdte elveszteni türelmét, Florinel Coman fölé szálló, majd az oldalhálóba jutó lövéseit már füttyszó kísérte.

Coman lövései szünet után sem lettek pontosabbak, így Tamás Nándor elfutásánál, majd Aganovic újabb szabadrúgásánál újra a hazai kapu forgott nagyobb veszélyben. Az FCSB szintén pontrúgásból tudott egyenlíteni, Iulian Cristea szöglet utáni fejese mellé ment volna, de Florin Tanase a bal kapufa közeléből a léc alá küldte a labdát.

Tíz perccel később a büntetőből szerzett gólra is megvolt az esély, amikor Octavian Popescu felszabadítás közben lerúgta Nicolae Paunt, de a Sepsi kapitánya, Bogdan Mitrea erőtlenül balra lőtt labdáját megfogta Andrei Vlad. Az ideges hangulatú, kemény belépőkkel és sérülésekkel tarkított végjátékban újra a Sepsinek nyílt esélye a győzelemre, ám Radoszlav Dimitrov beadása Cristeárül mellé pattant, Cvetelin Csuncsukov kapáslövését Vlad lábbal hárította.

Az FCSB meccslabdáját Tanase puskázta el, aki ugyanonnan lőtt fölé szabadrúgásból, ahonnan Aganovic betalált. 1–1

Az állás: 1. CFR 18 pont, 2. Rapid 16, 3. Botosani 13, …6. FCSB 9, …13. Sepsi OSK 5

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Tanase jobbal a léc fölé vágja a 23 méteres szabadrúgást.

90+2. perc Mamut megindul a jobbon, az utolsó pillanatban szerelik, a szöglet rossz, Tanasét szerelik a 16-oson, de Cristeát előtte felrúgja Mitrea.

Hat perc a ráadás.

89. perc Tamás le, Andres Dumitrescu be.

87. perc KIMARAD, Ninaj az ötös jobb sarkáról remekül fejeli vissza Stefanescu ballábas beadását Csuncsukov elé, aki hétről jobbal kapura lő, középről, de véd a balra villámgyorsan elvetődő Vlad!

85. perc Ov. Popescu le, Ovidiu Perianu be a hazaiaknál. Ianis Stoica pedig Cordeát váltja.

80. perc Dimitrov jobb oldali beadását Eder elől a bal alsó mellé menti CristEa, MAJDNEM ÖNGÓL!

78. perc Eder González váltja Golofcát, az elfáradt Aganovicot meg Sztefan Askovszki.

77. perc Ilyés kap sárga lapot, nem kellene neki egy eltiltás... De nem, Cornel Cernea kapusedző kapott lapot, jelzi Boros kolléga.

73. perc Valentin Cretu kap sárga lapot Golofca felvágásáért.

71. perc Bizony, Ivan Mamut a pályán a szélső helyett.

70. perc Comant lehet, le kell cserélni, előtte Tanase próbált összeszínészkedni egy büntetőt Ninaj mellett, de nem nyert.

Hosszas ápolás.

68. perc Marius Stefanescu kap sárga lapot Coman felrúgásáért, utólag.

67. PERC BOGDAN MITREA ballal a bal alsóba lőne, ha hatalmas vetődéssel nem érné el a labdát Vlad...

66. perc BÜNTETŐ, Ov. Popescu hatalmasat rúg a labdát előle elvivő Paun bal bokájába az ötös bal sarka előtt.

64. perc Nicolae Paun kap sárga lapot Olaru megbokázásáért.

62. perc Cordea kornerénél és távoli lövésénél is figyel most Niczuly.

61. perc Az Aganovicot otthagyó Cristea a léc fölé fejeli hétről Cordea távoli ívelését.

Niczuly nem állt a helyzet magaslatán, és a Tanasét fogó Paun sem.

58. perc Coman bal oldali kornerét Ninaj kifejeli az ötösön érkező Vinícius elől. A másik oldalról Cordea adja be, jobbal... és itt a gól, az ötös bal sarka elől a bal alsó mellé fejeli Cristea vissza a labdát, FLORIN TANASE éles szögből, három méterről a lécre fejeli azt, a labda onnan a jobb alsóba pattan. 1–1!

57. perc Coman jobbal feladja a kapusnak a labdát 24-ről a szabadrúgásból.

56. perc Hordágy... Razvan Tincu váltja, szűrő helyett védő.

54. perc Braniszlav Ninaj lerántja Comant, sárga lap. Fofanát kell ápolni, a jobb combja húzódott meg.

53. perc Radunovics indít ballal, Ninajt és Comant is megelőzi Niczulyt, aki lábbal ment a 16-oson kívül.

50. perc Coman balról a léc fölé ível 28-ról, jobbal, a közönségnek nem tetszik. Nyilván.

49. perc Balról, 25-ről Aganovic jobbal megviccelné Vlad kapust egy szabadrúgásból, de figyel a kapus, és elkapja a bal, azaz a rövid sarok előtt a szabadrúgást.

47. perc Paun passzával Tamás balról középre verekszi magát, majd jobbal a bal felső mellé lő 22-ről.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Bojics le, Cvetelin Csuncsukov be a vendégeknél.

Mitrea és Golofca játszott a FCSB-nél – jelenti Boros kolléga.

JÖTTEK-MENTEK!
2021-ben Andrei Dumitert 350 ezer euróért vette meg a FCSB a Sepsitől.

Aganovic a 2016–2017-es idényben a Steaua, a FCSB jogelődjének a játékosa volt.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás.

44. perc Coman átment a jobb oldalra, két csel után jobbal éles szögből az oldalhálóba lő, majdnem meglepve Niczulyt, aki későn vetődött visszafelé.

A FCSB keretének átlagéletkora 24 év és 5 hónap, a bajnokság 3. legfiatalabbja ezzel, a SEPSI-é 26 év és 4 hónap.

40. perc Paun felrúgja Cretut, szabadrúgás. Coman távoli szabadrúgására jön az első füttyszó a hazai közönségtől.

A Sepsi a FCSB otthonában eddig egyszer nyert és egyszer ikszelt csak.

38. perc Golofca akkorát lök a balon Olarun, maga is megáll, még a sípszó előtt.

36. PERC GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, ADNAN AGANOVIC jobbal a jobb alsóba lő! Vlad nagyot vetődött, de nem érte el. 0–1!

35. perc Tanase hátramegy besegíteni a védekezésbe, szabadrúgás középről, 20 méterről, Golofca lekönyökléséért.

34. perc Ez az lehetett volna, de Coman és Ov. Popescu túlvariálja a passzolgatást a 16-oson.

31. perc EZ MÁR ZICCER, Golofca a 16-os előtt Paun lapos passzával, két zseniális csellel tisztára játssza magát, de az ötös sarka elől ballal a bal alsó mellé lő.

30. perc Dimitrov megindul a jobbon, Tamással passzolgat, majd jobbal a jobb alsó mellé lő 13-ról, kissé jobbról.

67 százalékban a hazaiaknál a labda.

22. perc
Tamást meg Radunovics rántja le a jobbon a szélső első jó csele után.

21. perc Fofana szereli egy harcos becsúszással Tanasét, ápolás.

A 19 éves, magyar U16-os válogatott Botorok János a Sepsi kispadján kapott helyett. Most megijed ő is, mert kilőttek egy hanggránátot.

21. perc Ov. Popoescu jobb oldali kornerét Vinícius az ötös előteréből a jobb alsóba fejelé, de vetődve véd Niczuly.

20. perc Niczuly! Cordea megindul a jobbon, ehhez nagyon ért, hárman sem érik utol, okosan Tanase elé gurít vissza, aki jobbal a jobb felsőbe lőne, de hatalmasat véd a sepsis kapus.

17. perc A szögletet Aganovic elfejeli Ov. Popescu elől, bele is fájdul a feje, ápolás.

16. perc Helyzet, Cordea jobb oldali beadását Fofana Radunovics elé teszi, aki jobbal a jobb alsó mellé lő. Beleért még egy védő is.

Egy kis örökmérleg: 13 találkozó, 7 bukaresti és 2 sepsis sikerrel, 25, ill. 12 rúgott góllal.

10. perc A Tamást felrúgó Ovidiu Popescu kap sárga lapot. Előtte Cordea jobbról szépen emelt Tanase elé, de Niczuly kiszorította őt az ötös jobb sarka elől, oda lett a helyzet.

9. perc Coman szépen megy el a balon, a beadása kicsit hosszú, de látványos mozdulattal visszateszi azt a levegőből Cordea, Niczuly még látványosabban repül ki a kapujából.

7. perc Tamást háromszor is szerelik a jobbon, de most szöglet... Dimitrov fut oda... nagyon rossz a beadás.

5. perc Vinícius ment egy veszélyes bal oldali beadást, kontra, az előzőleg beadó Stefanescu azonnal ellöki ellenfelét.

3. perc Mezőnyharccal. A szurkolók kitesznek magukért a hazai oldalon is, de vannak szentgyörgyi drukkerek is a stadionban.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Tiszta pirosban a FCSB, tiszta zöldben a Sepsi.

A két csapat legutóbbi meccsén...

A Román Labdarúgó-szövetség megbüntette a CSA Steauát, mivel a román csapat szurkolói magyarellenes megnyilvánulásokat tettek a székelyföldi FK Csíkszereda elleni román másodosztályú mérkőzésen.

A FCSB tuladonosa, Gigi Becali a meccs előtt jelentette be, hogy eladta Olimpia Morutant a Galatasaraynak, 5.7 millió euróért. Business as usual.

„Ellenük mindig nehéz, és a jelenlegi helyzetben még bonyolultabb lesz. A legutóbbi mérkőzés megmutatta a taktikai és mentális gyengeségeinket, ha nem találunk vissza a tavalyi formánkhoz, nemcsak az FCSB-vel, hanem egyik csapattal szemben sem lesz esélyünk” – mondta a mérkőzés előtti sajtótájékoztatóján Grozavu, aki a vetélytársnál is jobban tart a játékvezetéstől, mert szerinte a Farul és a FC Arges ellen büntetőt, illetve szabályos gólt nem adtak meg csapatának, ráadásul konstancai kiállítása miatt ezúttal sem foglalhat helyet a kispadon.

A Sepsi szakvezetője szerint mindenesetre nem az új tréner személye határozza meg a meccs alakulását, hanem a kiemelkedő képességű bukaresti futballisták, akik mindig a játék irányítására törekednek.

A két klubvezérkar felfogása közti különbséget tükrözi, hogy míg Grozavu állása a gyengébb idényrajt ellenére sem forog veszélyben, az FCSB tulajdonosa, Gigi Becali az első bajnoki vereség (0–1 az újonc Rapid ellen) után leváltotta az alig két hónapja kinevezett Dinu Todorant. Az új edző, a tavasszal a kolozsvári CFR-rel bajnokságot nyerő Edward Iordanescu pedig szerződésében azt is rögzítette, Becali nem szólhat bele munkájába – a román futball jelenlegi legnagyobb kérdése, hogy a korábbi edzőinek a kezdőcsapatot összeállító és a szünetben tömeges cseréket elrendelő tulajdonos meddig képes állni a szavát.

Meg kell találnunk tavalyi önmagunkat – határozta meg az FCSB elleni hétfő esti mérkőzés lényegét Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője. A román élvonal székelyföldi csapata legutóbb egy hónapja, a nyitó fordulóban tudott nyerni, és sorozatban három vereség után utazik a bukaresti összecsapásra – az előző idényben mind a négy egymás elleni mérkőzésen szerzett pontokat a fővárosi sztárcsapat ellen.

Ellenszéltől is tart az FCSB elleni bajnoki meccsen Leo Grozavu, a szentgyörgyiek eltiltását töltő vezetőedzője a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hétfői meccse előtt.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A FCSB–SEPSI OSK LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!