Lengyelország: Lovrencsics - gól és két assziszt a Lech-gálán

2013.11.25. 19:58
Lovrencsics egy góllal és két gólpasszal járult hozzá a Lech-gálához (Fotó: kkslech.com - archív)
A lengyel élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ekstraklasa) 17. fordulójának hétfő esti mérkőzésén Lovrencsics Gergő együttese, a Lech Poznan idegenben 6–1-re kiütötte a tabellán a találkozó előtt pont mögötte álló Cracoviát.

A magyar támadó kezdőként lépett pályára a vendégeknél, és a 34. percben Pawlowski beadása után megszerezte csapata második gólját (0–2). 16 méteres lökete a kapus alatt csúszott a hálóba.

A nagyon aktívan játszó Lovrencsics ezután is számos helyzetet alakított ki, és bár újabb találatot nem tudott szerezni, előkészítőként is jól teljesített.

A második félidő elején is tőle indult a vendégek támadása, amelynek végén Murawski megszerezte együttese 2000. bajnoki találatát (0–4).

Ennél még csak társelőkészítő volt, a következő két gólnál azonban az asszisztot is ő jegyezte, előbb egy jobb oldali beadás, majd egy bal oldali szöglet után fejeltek a hálóba a társak, így Lovrencsics három találatban is aktív szerepet játszott, a Lech pedig a 0–4 után szépítő Cracovia otthonában végül 6–1-es győzelmet aratott.