Klub-vb: szerencsés góllal nyert az Al-Ahli, a Reallal játszhat a döntőért

M. B.M. B.
2023.02.04. 20:22
Bátraké a szerencse: Afsa elvállalta a lövést, továbbjutást érő gól lett belőle (Fotó: Getty Images)
Unalmas mérkőzésen jutott a Marokkóban zajló klubvilágbajnokság elődöntőjébe az egyiptomi Al-Ahli, miután egy szerencsés találattal kiejtette az amerikai Seattle Sounderst.

Hetven percig szinte semmi említésre méltó nem történt a mérkőzésen: a Seattle október óta nem játszott tétmeccset, míg az afrikai kontinensbajnok nem tudta feltörni az amerikai védelmet. A mindent eldöntő találat a 88. percben érkezett: Percy Tau parádés nyesése még kijött a kapufáról, de a felszabadítás nem sikerült a Soundersnek – Afsa kapáslövése egy védő lábán gellert kapva talált utat Frei kapujába (VIDEÓ ITT). A hátralevő néhány percben már nem tudott feltámadni a CONCACAF-zóna BL-címvédője: az Al-Ahli megőrizte előnyét és bejutott az elődöntőbe, ahol a Real Madrid lesz az ellenfele.

KLUBVILÁGBAJNOKSÁG, MAROKKÓ
AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
Seattle Sounders FC (amerikai)–Al-Ahli (egyiptomi) 0–1
(Afsa 88.)

KORÁBBAN
Vidad Casablanca (marokkói)–Al-Hilal (szaúdi) 1–1 (El-Amlud 52., ill. Kanno 90+4.) – tizenegyesekkel 3–5