Négygólos vereséggel búcsúzott az ifi BL-től a Csíkszereda

R. Gy.R. Gy.
2022.10.05. 13:58
Az első mérkőzés 1–1-es döntetlennel zárult, Isztambulban viszont a Galatasaray nyert, így továbbjutott (Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda)
Az Ifjúsági Bajnokok Ligája bajnoki ágán a Csíkszeredának már az első forduló a végállomást jelentette, mivel az első mérkőzés 1–1-es döntetlenje után 4–0-ra kikapott Törökországban a Galatasaraytól.

CSÍKSZEREDA:
Simon – Colceriu (Csedő, 69.), Veregut, Kovács, Göndör – Bujdosó, Balázs (Orbán, 78.), El-Sawy (Ureche, 87.) – Sándor, Bíró (Balogh, 69.), Sebestyén (Boni, 87.).Edző:Demény Norbert
Gólszerző: Almazbekov (58., 65.), H. Akman (73. – 11-esből), Dogan (80.)
Továbbjutott: a Galatasaray, 5–1-gyel

Nagyon reménykedett a Csíkszereda, hogy a hazai pályán elért 1–1-es döntetlen elég lehet a továbbjutáshoz az ifi BL-ben, de ez a remény csalfa maradt. Az első félidőben még remekül tartotta magát a székelyföldi csapat, több veszélyes támadása is volt, a törökök pedig lényegében alig-alig veszélyeztettek. A félidő legvégén ráadásul óriási helyzet maradt ki a hazai kapu előtt, Sebestyén lövését bravúrral védte Jankat Yilmaz.

A második félidőben sem sokban változott a játék képe, egészen addig, amíg a már a nagycsapatban is bemutatkozó kirgiz Almazbekov 24 méterről óriási gólt nem lőtt a bal felsőbe. 1–0

Innentől kezdve a Csíkszereda összecsuklott, mintha talán lélekben feladta volna a meccset. Ennek az lett a vége, hogy a törökök beszorították a piros-feketéket, és nagyon sok helyzetet alakítottak ki. Előbb Almazbekov növelte az előnyt, majd egy jogosan megítélt tizenegyest értékesített Hamza Akman (3–0). Ekkor úgy tűnt, nagyon súlyos vereség is lehet a vége, de már „csak” egy gólt szereztek a hazaiak, Dogan lőtt a hálóba elég tiszta helyzetből. 4–0

Az utolsó tíz percben is szerezhettek volna még gólokat a törökök, de ez már nem jött össze nekik. Így is biztosan jutottak tovább a következő körbe, a Csíkszeredának viszont véget ért a szereplés az ifi BL-ben.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Vége a meccsnek, a Galatasaray 5–1-es összesítéssel jutott a következő fordulóba. 4–0

90+2. perc: Még cifrázzák is a törökök, ha nem tették volna bent lett volna az ötödik...

90. perc: Te jó ég! Aksoy cselezgetett a csíkszeredai tizenhatoson belül, nem tudták tőle elvenni a labdát, visszagurított, Akman pedig 18 méterről nem sokkal lőtt mellé.

88. perc: Az utolsó percekben is nyom a Galatasaray, élvezik a játékot a török fiatalok.

80. perc: GÓL, OTT A NEGYEDIK! Ez így már elég súlyos... Dogan kapta a labdát a tizenhatos vonalánál, óriási csellel elküldte a védőjét gyufáért, majd a kiszolgáltatott Simon mellett a kapu bal oldalába lőtt. 4–0

74. perc: Ezzel lényegében el is dőlt a továbbjutás kérdése.

73. perc: GÓÓÓL! Hamza Akman állt a labda mögé, és magabiztosan lőtt a jobb alsóba. Simon érezte az irányt, de nem tudott menteni. 3–0

72. perc: Tizenegyest kapott a Galatasaray! Csedő szabálytalankodott Hamza Akmannal.

68. perc: Nagyon érett a második gól, ugyanis a 60. perctől kezdve a Csíkszereda csak nyomozta a labdát.

65. perc: Nagyon nyomott a Galatasaray, a tizenhatoson belül Emirhan Kayar ment el szinte az alapvonalig, élesen középre lőtte a labdát, amelyet többen is elvétettek, végül Almazbekov a hosszú sarok közeléből, néhány lépésről lőtt a hálóba. 2–0

62. perc: Bíró lőtte el jobbról, fordulásból, 14 méterről a labdát, a török kapus könnyen fogta.

61. perc: Saki emelkedett magasra egy beadásra, el is fejelte, Simon viszont védeni tudott.

58. perc: GÓÓÓL! VEZET A GALATASARAY! Almazbekov lőtte el távolról, jó 24 méterről, és a labda a csíkszeredai kapu bal felső sarkába vágódott. 1–0

50. perc: Az ellentámadásból kis híján vezetést szerzett a Csíkszereda. Balázs került helyzetbe kissé jobbról, a jobb alsóba tartó lövését viszont szögletre ütötte Jankat Yilmaz.

49. perc: Nagy kavarodás a Csíkszereda kapuja előtt, végül Almazbekov alig 7 méterről a kapu mellé bombázott.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, az állás döntetlen. 0–0

45+1. perc: Mi maradt ki?! Óriási helyzet a Galatasaray kapuja előtt, Sebestyén lőhetett kétszer is, de Jankat Yilmaz eszén nem tudott túljárni, pedig 5 méternél egyszer sem állt messzebb...

44. perc: A beadást kifejelték a vendégek védői.

43. perc: Göndör rúgta fel a csíkszeredai tizenhatos jobb oldalvonalánál Ali Bülbült. Szabadrúgás és sárga lap.

41. perc: Hamza Akman hemperedett meg a földön a tizenhatoson belül, de a bíró nem ítélt tizenegyest.

37. perc: Labdát vesztett a Csíkszereda a saját tizenhatosa előterében, Emirhan Kayar kapta a labdát, és a tizenhatoson belülről ellőtte, Simon viszont védett.

32. perc: Bujdosó érezte meg a lövés lehetőségét, ezért inkább nem passzolt, a 19 méteres lövés viszont magasan fölészállt.

29. perc: Isztambulban kisütött a nap, Bíró ezt egy sárga lappal ünnepelte, egy kontrát akadályozott meg szabálytalanul.

19. perc: Hamza Akman próbálkozott egy kapura lövéssel, a labda viszont jócskán elment a léc felett.

14. perc: Rögtön jött az ellentámadás, de a török védők utolérték El Sawyt, és szerelték.

13. perc: Nagy Galata-helyzet maradt ki! Saki teljesen egyedül vezette a Csíkszereda kapujára a labdát, lövését azonban Simon nagy bravúrral védte.

10. perc: Eddig viszonylag kiegyenlített a küzdelem, bár a törökök többet támadnak.

1. perc: Elkezdődött a találkozó.A Galatasaray sárga-pirosban, a Csíkszereda tiszta fehérben játszik.