Az eszékieknek az Istra sem jelentett akadályt

2020.11.25. 16:46
Igor Silva (balra) jól védekezett, a csapata biztosan nyert (fotó: nk-osijek.hr)
A horvát bajnokság 9. fordulójából elmaradt és ma pótolt találkozón folytatta jó szereplését az NK Osijek, amely az utolsó helyen szerénykedő Istra otthonába látogatott, és küzdelmes első félidő után biztosan győzte le ellenfelét.
HORVÁT 1. HNL
9. FORDULÓ

Istra–NK Osijek 1–4 (Spoljaric 7., ill. Miérez 31., Bohar 45., Zaper 69., Erceg 75.)

A jó formában lévő NK Osijek a horvát bajnokság 10., utolsó helyén tanyázó Istra otthonába látogatott a 9. fordulóban elhalasztott bajnoki pótlására. Hiába szerepeltek eddig gyengén a hazaiak, ez sem kényelmesíthette el az eszékieket, hiszen négy éve nem tudott nyerni Pólában.

A találkozó rémálomszerűen kezdődött a vendégeknek, a 7. percben ugyanis a sors fintorából az eszékiektől kölcsönben szereplő Spoljaric szerzett szép gólt. 1–0

Gyorsan egyenlíthetett volna az Osijek, de Miérez a kapufát találta el. Ezután szenvedős időszak következett, elsősorban az Istra előtt adódtak lehetőségek. A 31. percben megszületett az egyenlítés, Miérez volt szemfüles, és a hazai védők rossz helyezkedését kihasználva fejelt a hálóba. 1–1

Úgy tűnt, döntetlen állással mehetnek pihenőre a csapatok, de a végén viszonylag hosszú videózás után a bíró befújt egy tizenegyest, amelyet Bohar biztosan gólra váltott. 1–2

Az előny megnyugtatta az eszékieket, és a második félidőben már sokkal jobbak voltak ellenfelüknél, és két újabb góllal érvényesítették a papírformát. Előbb Zaper, majd Erceg talált be. 1–4

Az Istra a harmadik eszéki gól után lélekben feladata, és ha a vendégek egy kicsit jobban koncentrálnak, akár nagyobb is lehetett volna a különbség. Győzelmével az NK Osijek pontszámban beérte a listavezető Dinamo Zagrebet, de egy meccsel többet játszott a fővárosiaknál.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+2. perc: Vége a találkozónak, biztosan nyert az NK Osijek. 1–4
77. perc:
Összeomlott az Istra, egyre-másra vezeti a veszélyes támadásokat a hazai kapura az eszéki csapat.

75. perc: GÓÓÓÓL! OTT VAN A NEGYEDIK! Támadásban maradt az Osijek, nem tudott felszabadítani az Istra, és egy jobb oldali beadás után rosszul szabadított fel Kim, éppen Ercegelé
, aki 6 méterről a hálóba fejelt. 1–4
69. perc: GÓÓÓÓL! NÖVELTE ELŐNYÉT A VENDÉGCSAPAT!
Most már Juric is tehetetlen volt. Bal oldalról adott középre Ndockyt, középen nem figyeltek Zaperre, aki 6 méterről a kapu közepébe lőtt. 1–3
68. perc: Plij
ígéretes lövése kijött Juricról, de a kapus gyorsan javított.
64. perc: Ígéretes Istra-támadás végén Hujber lőtt mellé éles szögből, előtte Spoljaric nagyobb helyzetből nem jutott lövéshez.
52. perc: Az ápolás után Miérez megúszta a kiállítást, csak sárgát kapott.
50. perc: Miérez és Blagojevic ütközött össze, úgy tűnt, az eszéki később megrúgta a pólait. Valószínűleg ebből is videó lesz...
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+4. perc: Vége az első félidőnek, vezetnek a vendégek. 1–2
45. perc: GÓÓÓÓL! Vezet az Eszék! A tizenegyest Bohar a jobbra mozduló kapust becsapva a kapu bal oldalába küldte. 1–2
44. perc: Tizenegyes az Eszéknek!
Videózás után született meg az ítélet.
31. perc: GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT AZ ESZÉK! Miérez ezt már nem hibázta el! A bal oldalról érkezett a beadás, mindeni feje felett elszállt, Miérez pedig 2 méterről a kapuba fejelt. 1–1
23. perc: Miérez
esett el a pólai tizenhatoson belül, megnézték a VAR-t, és a bíró nem adott tizenegyest.
12. perc: Eszéki helyzet kapufával! Miérez kapott labdát jobbról a tizenhatoson belül, majd az ötös jobb sarkáról a bal kapufát találta telibe.
7. perc: Josip Spoljaric nem ünnepelte a gólját, hiszen éppen az Osijek kölcsönjátékosa.
7. perc: GÓÓÓÓL! VEZET AZ ISTRA! Jobb oldalról érkezett a hazai beadás Grzantól, Spoljaric pedig 5 méterről, a védőjét megelőzve, szépen fejelt a kapu jobb oldalába. 1–0

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a hazaiak sárga-zöldben, a vendégek fehér-kékben játszanak.

A kezdőcsapatok:

ISTRA:Juric – Galilea, Gonzaláz Teston,Bosančić – Hujber, Blagojević – Špoljarić, Calderón, Vuk - Gržan, Guzina.
NK OSIJEK:Ivušić – Igor Silva, Majstorovic,Skoric,Jurcevic – Zaper, Pilj, Vukovic – Bohar,Miérez,Ndockyt.

ELŐZMÉNYEK

Ma pótolja a 9. fordulóban elhalasztott, Istra elleni idegenbeli bajnokiját az NK Osijek. A Kleinheisler Lászlót is alkalmazó eszéki együttes kilenc tétmeccs óta őrzi veretlenségét (nyolc győzelem, egy döntetlen), az Istra vendégeként azonban négy éve nyeretlen (négy döntetlen, két vereség).

Lapunk nemrég szemlézte a Vecernji List cikkét az NK Osijek klubelnökével, Szakály Ferenccel a tervekről és az új stadionról.Az írás ide kattintva olvasható.