Hollandia: Otigba csapata sorozatban harmadszor nyert

2016.01.31. 20:01
A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 21. fordulójában az Ajax 2–2-es döntetlent játszott a Roda vendégeként. Otigba Kenneth csapata, a Heerenveen viszont sorozatban a harmadik meccsét is megnyerte, a nigériai-magyar védő végigjátszotta a találkozót.

Pedig nem indult rosszul a meccs a rekordbajnok amszterdamiak számára, hiszen az első fél óra végéhez közeledve előbb Arkadiusz Milik, majd Anwa El-Ghazi is betalált (0–2).

Még az első félidőben szépített a kerkradei csapat, Rydell Poepon passzolt a kapuba, a hajrában pedig az erőfeszítések újabb gólt eredményeztek: a 92. percben Maecky Ngombo fejesét nem tudta kiütni Jasper Cillessen.

Az Ajax az újabb pontvesztése miatt nem tudta visszaelőzni a tegnap nyerő PSV-t, így az eindhoveniek vezetik 21 fordulót követően a bajnokságot.