Francia Kupa: remek Fabregas-gól, döntőbe jutott a Monaco

2021.05.13. 23:15
Fabregas (jobbról a második) remek szabadrúgásgólt szerzett, a Monaco bejutott a döntőbe (Fotó: AFP)
A labdarúgó Francia Kupa elődöntőjében az AS Monaco 5–1-re legyőzte a negyedosztályú GFA Rumilly-Vallierest, így készülhet a címvédő Paris Saint-Germain elleni fináléra.

A negyedosztályú GFA Rumilly-Vallieres némi meglepetésre a 20. percben vezetést szerzett, ám a Monaco egy öngóllal egyenlített, majd Aurélien Tchouaméni fejes góljával fordított is a szünet előtt.

Ezzel az öngóllal egyenlített a Monaco

A fordulás után aztán Wissam Ben Yedder is betalált, majd a hajrában – a korábban két gólpasszt is kiosztó – Cesc Fabregas szabadrúgásból, Alekszandr Golovin pedig egy védelmi hibát kihasználva volt eredményes, így a Monaco 5–1-re nyert, és készülhet a Montpellier-t tizenegyespárbajban búcsúztató Paris Saint-Germain elleni fináléra.

Fabregas szabadrúgásgólja

A döntőt május 19-én rendezik meg a Stade de France-ban.

FRANCIA KUPA
ELŐDÖNTŐ

GFA Rumilly-Vallieres (IV.)–Monaco 1–5 (Peuget 20., ill. Bozon 27. – öngól, Tchouaméni 32., Ben Yedder 55., Fabregas 78., Golovin 82.)