Fortuna Liga: Nyert a DAC hazai pályán a Michalovce ellen

2022.09.03. 17:53
Fotó: Lelkes Ernő
A Fortuna Liga 9. fordulójában a DAC hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Nagymihályt. Nem játszott jól a hazai csapat, de az óriási küzdőszellem, a sárga-kék szív meghozta a hőn áhított három pontot.

SZLOVÁKIA,FORTUNA LIGA
9. FORDULÓ
DAC 1904–Zemplín Michalovce 1–0 (0–0)

Dunaszerdahely, MOL Aréna, 4383 néző. Vezette:Gemzicky
DAC: Petrás – Alex Pinto (Blackman, 58.), Mateus Brunetti, Muhamedbegovic, Andzouana (Nicolaescu, 74.) – Veselovsky, Kalmár Zs. (Nebyla, 58.), Kácer – Szánthó, Krsztovics (Dimun, 87.), Ramadan (Ciganiks, 74.).Vezetőedző: Adrián Gula
Michalovce:
Száraz – Kotula, Jerábek, Ranko, Alex Méndez – W. Kanu (Simamura, 73.), Vasko, Slebodník (Brian Pena 58.; Petrik 73.) – Marcin, Da Silva, Jánosík (Zofcák, 88.). Vezetőedző: Norbert Hrncár
Gólszerző: Krsztovics (83.)

Különös volt a mérkőzés a DAC számára. A MOL Arénában a 120. meccsét játszotta a Dunaszerdahely, amely után gyepszőnyeget cserél majd a klub.

A remek pozsonyi játék és pontszerzés után először egy helyen változtatott Adrián Gula a sárga-kékek összeállításában: Blackman helyett Szánthó Regő került be a kezdőcsapatba. Tíz perccel a kezdés előtt Kalmár Zsoltnak intett a dunaszerdahelyi stáb. A bemelegítés közben ugyanis megsérült Enisz Fazlagik, aki helyett a magyar játékos került be a kezdőbe.

Az ismerkedő percek után Szánthó remekül helyezett lövését megfogta Száraz. A 4383 szurkoló várta a hazai rohamokat, de azok nem jöttek., nagyon pontatlanul, enerváltan, elképzelés nélkül játszott a DAC. A szurkolók törölgették is a szemüket, hogy jól látnak-e. Csak közvetlenül a szünet előtt került helyzetbe a hazai együttes. Előbb Kalmár beadása után Krsztovics fejelt mellé, majd Szánthó túl sokat kivárt a lövéssel.

,,Mindent bele!“ – szólt a rigmus a hazai B-középből, de a dunaszerdahelyiek nem tudták elkapni a ritmust. Gula mester rögtön kettőt is cserélt, de nem javult a játék. Egy óra játék után Szánthó veszélyes szabadrúgását tolta szögletre a vendégek kapusa. A második játékrész felénél Ramadan lehetett volna a megmentő, de a lecsorgó labdát óriási helyzetben a védőbe rúgta. Tíz perccel a vége előtt Krsztovics lendült bele, de ekkor még nem talált a kapuba. Öt perccel a vége előtt azonban Kácer remek kiugratása után Nebyla átemelte a kapust és a montenegrói csatár egy méterről ezúttal már nem hibázhatott.

A hazaiaknál Szánthó Regő végigjátszotta a találkozót, Kalmár Zsolt az 58. percig volt a pályán. Veszelinov Dániel és Balogh Norbert nem játszott.

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, Krsztovics góljával győzött a DAC.

90+4. perc: Szánthó kapott sárga lapot.

90. perc: Letelt a rendes játékidő, 3 perc lesz a ráadás

89. perc: A vendégek edzője, Norbert Hrncár is beállt a sárga laposok sorába.

88. perc: Csere másik oldalon is: Jánosík helyett Zofcák a pályán.

87. perc: Gula lehozza a gólszerzőt, Krsztovics helyére Dimun jön be az utolsó percekre.

83. perc:GÓÓL! A lefújás felé közeledve Krsztovics talált be, vezet a DAC! Nebyla lőtt kapura Kácer beadása után, de Krsztovics belenyúlt, ezért az övé a gól.

81. perc: Nagy lehetőség, Krsztovics lőtt kevéssel mellé

74. perc: Kettőt cserél a DAC is: Ramadan helyett Ciganiks, Andzouana helyett Nicolaescu a pályán.

73. perc: Kettős csere a Michalovcénál: Pena helyett Petrik, Kanu helyett Simamura áll be.

67. perc: Krsztovics lövését blokkolták, a kipattanót Ramadan lőtte mellé. Hiába a sok helyzet, nem tud gólt lőni a DAC.

65. perc: Megvan a hivatalos nézőszám: 4383-an vannak a dunaszerdahelyi Mol Arénában.

61. perc: Szánthó szabadrúgását védenie kellett Száraznak, szöglet lett belőle.

60. perc: A harmadik nagymihályi is „besárgult”, Vasko kap lapot.

58. perc: Csere mindkét oldalon: a DAC-nál kettőt is változtat Gula Kalmár és Pinto fejezi be, Nebyla és Blackman a pályán. A vendégeknél Pena váltja Slebodníkot.

54. perc: Nyom a DAC, végül Veselovsky lőtt, de méterekkel mellé ment.

47. perc: Ramadan 20 méterről, ballal lőtt, fölé.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, 0–0-ról folytatódik a találkozó. Csere egyik oldalon sem volt.

45. perc: Letelt a 45 perc, nem hosszabbít a játékvezető. Vége az első félidőnek.

45. perc: Marcin próbálkozott fejjel, de ez sem jó, mellé ment.

42. perc: Újabb sárga a vendégeknél, ezt Jerábek kapta.

41. perc: Kalmár szerzett labdát és indult a kapu felé, de az egyik védő utolérte.

40. perc: Szánthó előtt adódott lehetőség, de ahelyett, hogy ellőtte volna üres kapura, még egyet tolt rajta, így már nem jó.

37. perc: Kalmár beadását követően ezúttal fejjel próbálkozott Krsztovics, de mellé ment.

30. perc: Fél óra után is a DAC birtokolja többet a labdát, de nem tud helyzeteket kialakítani.

29. perc: A sárga lap előtt bekerült a labda a DAC kapujába, de már a sípszó után, marad a 0–0.

29. perc: Sárga lapot mutatott fel a játékvezető a vendégek játékosának, Jánosíknak.

28. perc: Hiába Alex Pinto jó beadása, Krsztovics nem tudta jól ellőni.

26. perc: Ramadan jól indult meg, Krsztovicsnak passzolt, de a vendégek védelme ismét a helyén volt, végül Száraz kapusé lett a labda.

21. perc: Masszívan védekezik a Michalovce, nehéz dolga van a DAC-nak, nem sikerül feltörni a védelmet.

18. perc: Gyors kontrát követően lőtt Slebodník kissé pontatlanul.

13. perc:Da Silva Parreria próbálkozott lövéssel, de pontatlanul.

10. perc: Labdabirtoklás tekintetében jelentős fölényben van a DAC tíz perc elteltével, 66%–34%

9. perc: A másik oldalon Vasko lőtt távolról, labdája elszállt a hazai kapu fölött.

8. perc: Ramadan passza után Szánthó próbálkozott lövéssel, de Száraz kapus nagyot védett.

6. perc: Egyelőre csak ismerkedik a két csapat, sok a pontatlanság.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Kellemes, napos idő van Dunaszerdahelyen.

Pályán a csapatok! Sárgában a DAC, fehérben a Michalovce

Eredetileg Fazlagik kapott volna helyet a kezdőben, de még a kezdés előtt megsérült, így Kalmár Zsolt került be a helyére.

Köszöntjük olvasóinkat! A DAC–Michalovce találkozó 18:00-kor kezdődik, kövesse velünk!

ELŐZMÉNYEK

A Slovan otthonában hét közben elért döntetlen után szombaton otthon lép pályára a Dunaszerdahely, a Nagymihályt fogadja.

A TRENCSÉN ÉS A NAGYSZOMBAT elleni csalódás után egészen más DAC-ot látott a közönség szerdán a pozsonyi Nemzeti Stadionban (1–1), Adrián Gula, a dunaszerdahelyiek vezetőedzője meg is jegyezte, hogy a folytatásban ilyen játékot vár el csapatától. Gula felforgatta az együttest, a kapuban is cserélt, az eddig rendszeresen védő Veszelinov Dániel helyét Samuel Petrás foglalta el.

„Veszelinov Dániel tehetséges kapus, nagyszerűen teljesített, sorozatban tizenkét mérkőzésen védett – például az Európa-konferencialiga-selejtezőben Bukarestben negyvennégyezer néző előtt –, pályafutása során korábban nem volt erre példa. Mindamellett nálunk nagy a harc a kapusposztért, ami elősegíti játékosaink fejlődését. Úgy éreztük a Trencsén elleni találkozó után, elérkezett az ideje, hogy új impulzust adjunk, és ismét bebizonyosodott, megvan a csapatszellem a kapusoknál. A legkevésbé sem irigykednek, éppen ellenkezőleg, ott segítik egymást, ahol csak tudják” – mondta Adrián Gula.

Szombaton a Nagymihály csapatát fogadja a DAC a Fortuna Liga 9. fordulójában. 2016-os átadása óta a szombati lesz a 120. találkozó a Mol Arénában, ezt követően kicserélik a gyepszőnyeget.