A Dunaszerdahely nyerte a kerületi rangadót

DUDUCZ TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)DUDUCZ TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2020.11.28. 16:10
Nem kímélték egymást, de nagyon hiányoztak a nézők (Fotó: Lelkes Erő)
A Fortuna liga 15. fordulójának nagy rangadóján 2–0-ra győzött Nagyszombatban az éllovas Dunaszerdahely.

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
15. FORDULÓ
Spartak Trnava (Nagyszombat)–DAC (Dunaszerdahely)
0–2 (0–0)
Nagyszombat,
City Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Kruzliak
Nagyszombat: Rusov – Turna, Gric, Mihál, Mikovic – Kosa (Kolesár, 71.), Szavvidisz – S. Cabral (Olejnik, 83.), Vlasko (Bamidele, 55.), Yao – Pacinda (Benovic, 83.). Vezetőedző: Norbert Hrncar
Dunaszerdahely: Jedlicka – C. Blackman (N. Sommer, 90+3.), J. Müller, Kruzliak, Davis – Nebyla (I. Nicolaescu, a szünetben), Schäfer, Balic (S. Njie, 90+2.) – Divkovic (Andzouana, 85.), E. Ramírez (Sharani, 85.), Kalmár. Vezetőedző: Bernd Storck
Gólszerző: E. Ramírez (56.), Nicolaescu (59.)

Bern Storck mester tartotta magát a „Győztes csapaton ne változtass!” mondáshoz, ugyanazt a kezdőcsapatot küldte a pályára, mint múlt héten Nyitrán. Úgy tűnt, jól döntött a német mester, mert nagyon jól kezdett a DAC. Ügyes, sokpasszos játékkal többször sikerült kecsegtető helyzetbe kerülniük a vendégeknek.

Kétszer Kalmár Zsolt lábában volt a vezető gól, míg a legnagyobb ziccert Marko Divkovic hagyta ki, aki nyolc méterről Rusov kapusba lőtte a labdát. A hazaiak csak romboltak, tördelték a játékot, leginkább a volt Puskás Akadémia-játékos, Ján Vlasko provokációival tűntek ki.

A második félidőt Kalmár szabadrúgása nyitotta, melyet a hazai kapus megfogott. Majd jött a gyilkos dunaszerdahelyi három perc. Előbb Andrija Bajic mesteri labdája után Eric Ramírez talált a kapuba. A venezuelai játékosnak ez volt már a negyedik gólja a Nagyszombat ellen. Ramírez a gól után a hazai kispad előtt ünnepelt. Elintéznie valója volt a Trnava jelenlegi edzőjével, Norbert Hrncárral, akivel néhány évvel ezelőtt cseh Karvinában találkoztak…

Majd jött a csereember, Ion Nicolaescu, aki Divkovic szöglete után talált a kapuba. Ez volt a Dunaszerdahely idénybéli első gólja sarokrúgás után.

Ezután a vendégkapus is megmutathatta remek képességét. Előbb Cabral közeli fejesét védte bravúrosan, majd a volt DAC-játékos, Pacinda ismétlését is megfogta Jedlicka.

Az utolsó negyedóra elején remek szólót mutatott be Kalmár Zsolt, az utolsó pillanatban mentettek a hazaiak.

Ha jobban céloznak a vendégek, akkor további gólokat szerezhettek volna…

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Balic és Blackman le, Niklas Sommer és Sainey Njie be.

90. perc Két perc a ráadás. Magabiztosan védekezik a DAC, nem tud megújulni a hazai csapat.

85. perc Divkovicot és Ramirezt Yhoan Andzouana és Zuberu Sharani váltja a vendégeknél, ékcsere.

83. perc Pacinda és Cabral le a hazaiaknál, Samuel Benovic és Stanislav Olejnik a pályán.

80. perc Davis bal oldali beadását hat méterről az égbe fejeli tiszta ziccerből Nicolaescu!

76. perc Nicolaescu felpörgeti magának Ramirez passzát, és jobbal 12-ről nem sokkal, de a léc fölé lő.

74. perc Szavvidisz beadását a kapushoz fejeli 11-ről Bamidele, kontra, Kalmár cselezget, de szereli őt az ötös bal sarkánál Mihal. Divkovic szögletét kapura fejeli Nicolaescu, de beleér egy védő.

71. perc Peter Kolesár be, Kósa le a hazaiknál.

70. perc Kalmár jobb oldali beadását Ramirez elől sarokkal menti az ötösön, akrobatikus mozdulattal Gric.

66. perc Helyzetek, Mikovic bal oldali, ballábas beadása után Cabral hétről a léc alá fejelne, de véd Jedlicka, a kipattanó Pacindáé, aki jobbal négy méterről, kissé jobbról a kapusba lő!

64. perc Sárga lap Erik Pacindának, rátartott egy védő lábára

Bamidele pechesen ért a labdába, ez is kellett a gólhoz.

59. PERC NULLA KETTŐ! Davis ballábas, jobb oldali szögletét fejjel a jobb, a túlsó alsó elé csúsztatja Ramirez, a csereember ION NICOLAESCU meg jobbal a jobb alsóba lő, egy méterről. 0–2!

57. perc Sárga lap a gólszerzőnek, túlzott gólörömért. Vagy inkább provokáció, odament a hazai edző elé, korábbról volt némi elszámolnivalójuk.

56. PERC EZ MEG EGY GÓL, ERIC RAMIREZ ballal a kapus lába között 11 méterről a kapu közepébe lő, Balic jobbról érkező remek passza után. 0–1!

55. perc
Hazai csere, Vlasko elfáradt, Yusuf Bamidele váltja. Középpályás helyett ék.

53. perc Kirjakosz Szavvidisz kap sárga lapot belemenésért.

49. perc Kruzliak elhúzza kicsit az ötösön Pacindát... tovább!

48. perc Kalmárt lökik a 16-os előtt, szabadrúgás. Középről, 27 méterről. A sértett jobbal a kapus ölébe lő, pattogósan.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Nebyla le, Ion Nicolaescu be a vendégeknél. Középpályás helyett csatár.

Sebastián Gembicky a nyáron igazolt el a DAC-tól a Spartakhoz.

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból
Erik Pacinda 5
Roman Prochazka 5
Marvin Egho 4
Martin Hruska 3
Eric Ramirez 3

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Kalmár a 16-oson belül, de egy jó csel után elnyomják.

43. perc Szabadrúgás jobbról, Kalmár jobbal középre tekeri, az ötösről azonban a léc fölé fejel Kruzliak.

42. perc Kalmár emel középről szépen Ramirez elé, de hamar elakad aztán az akció.

39. perc Balic jobb oldali szabadrúgását kivágják a kapu és Kalmár elől.

És ott 104 meccsen 36 gólt lőtt, és adott 12 gólpasszt.

Pacinda 31 éves, háromszoros szlovák válogatott, játszott a DAC-ban is.

32. perc Cabral megindul a jobbon, Davis mellől 13-ról ellő jobbal keresztbe a kapu előtt, nem passzol az ötösre a gólra éhes Pacindának.

31. perc Davis ellöki a jobbon meginduló Vlaskót, szabadrúgás, jogos, Balic reklamál a leghevesebben, ő indította pedig a hazai támadást. A sértett beadása mindenkinek magas.

28. perc Pacinda és Balic összevész, békítőshow-t tart a játékvezető a felezőnél.

26. perc Szavvidisz cselezget szépen a bal szélen, de csak addig, míg el nem löki Blackman. A görög rosszul veszi le most Vlasko szép bal oldali beadását.

24. perc Sárga lap a Kruzliaknak odalépő hazai játékosnak, Ján Vlaskónak.

22. perc Helyzet, a 17 éves, szlovák U-válogatott kerettag Kosa jobb oldali beadását nyolcról a léc fölé fejeli Pacinka!

21. perc Kalmár jobbal a jobb alsó mellé mér egy 29 méteres szabadrúgást.

20. perc Szép támadás, Kalmár elvariálja, nem lő 13-ról, ellökik, tovább.

17. perc Yao szereli a balon Blackmant.

16. perc Müller jobb oldali felívelése a kapusé, de szabadrúgás, odalépett neki csúnyán Cabral. Brazil-német csata a felvidéki Szlovákiában.

14. perc Szépen megy el a jobbon Cabral, de beadása rossz, Yaóé balról jobb, de ez meg a kapusé az ötösön.

12. perc Ez is kimarad, Divkovic ballal hétről szintén a kapusba lő. Egy kósza ívelést odaadott neki az ötösön Mikovic.

11. perc Szép, Kalmár passzával a jobbon megforgatja Mikovicot Divkovic, de jobbal az ötös sarkáról leadott lövését fogja a rövid alsó előtt a kapus.

9. perc Sárga lap a görög Szavvidisznek odarúgó Sebastien Nebylának.

5. perc HELYZET, Davis bal oldali beadása Kalmár elé pattan, aki ballal lő azonnal 12-ről, de a bal alsó mellé pattan a labda az ötösön álló Mihalról.

2. perc Mikovic emel balról a kapu tetejére ballal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Gyászszünet Ján Hucko emlékére. Neves szlovák játékos, majd edző, a Zamaleket is vezette.

A hazaiak tiszta fehérben, a DAC sárga mezben és kék nadrágban.

Derült idő, plusz 2 Celsius-fok.

Vida Máté sérült.

Fotók: Duducz Tibor

A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulója után – melyben a DAC 1–0-ra nyert a Nitra otthonában –, a liga honlapja összeállította a forduló álomcsapatát. A legjobb tizenegy játékos közé négy dunaszerdahelyi focista is bekerült: Cesar Blackman, Jannik Müller, Marko Divkovic és Schäfer András. A magyar játékos ebben az idényben negyedszer van ott a legjobbak között.

Schäfer András ezenkívül az Instat-index szerint a 14. forduló harmadik legjobb játékosa lett. Az első helyen csapattársa, Cesar Blackman neve szerepel.

Összesen négy DAC játékos, köztük Schäfer András is megtalálható a Fortuna Liga 14. fordulójának legjobb tizenegyében.

A két csapat eddigi 62 egymás elleni élvonalbeli találkozóján 63 gólt lőtt a DAC. A legelsőt Šrámek szerezte 1985 őszén (DAC-Nagyszombat 2:0). Idegenben 1987 májusáig kellett várnunk az első találatunkra, amely a hazai Ekhardt nevéhez fűződött, aki a saját kapuját vette be. A sárga-kékek közül először Karol Krištof lőtt gólt a nagyszombati stadionban, méghozzá ugyanazon a mérkőzésen (Nagyszombat-DAC 3:2, bár a 82. percben még 2:0-ra vezettünk). Az eddigi legutolsó idegenbeli gólszerzőnk pedig Andrija Balić, aki öt hónappal ezelőtt beállította a 2:0-s végeredményt – írja a DAC honlapja.

Nos, szombaton következik az újabb bevetés, Kalmárnak a 25. az idényben: Nagyszombatban igyekszik győzelemre vezetni csapatát a Fortuna Ligában a Spartak ellenében.

„A jó teljesítményem alapja a kemény nyári felkészülés a DAC-ot irányító Bernd Storck vezetésével − mondta lapunknak a 25 éves játékos. − Maximálisan odafigyelek mindenre a táplálkozástól kezdve a regenerációig. Minden meccsre úgy készülök, hogy a legjobb állapotban lépjek pályára.”

Idénybeli 25. tétmérkőzésén léphet pályára szombaton Nagyszombatban Kalmár Zsolt. A dunaszerdahelyi egyesület honlapja megvizsgálta, Európában két élvonalbeli játékos mondhatja el magáról, hogy ebben az idényben több tétmeccset játszott Kalmár Zsoltnál, a DAC csapatkapitányánál: Callum McGregor a Celticben s a skót válogatottban 29 találkozón lépett pályára, Vjacseszlav Karavajev pedig 27 mérkőzésen a Zenit és Oroszország csapatában. A magyar válogatott középpályása 24 tétmeccsen szerepelt 2020−2021-ben.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A NAGYSZOMBAT–DUNASZERDAHELY LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!