Hahn betalált, a DAC három perc alatt elintézte a Pohroniét

DUDUCZ TIBOR (Dunaszerdahely), RÁCZ PÉTER (percről percre)DUDUCZ TIBOR (Dunaszerdahely), RÁCZ PÉTER (percről percre)
2021.12.04. 14:51
Hahn János (jobbra) remek gólt szerzett (Fotó: Lelkes Ernő)
A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában a DAC 2–0-ra legyőzte az FK Pohronie együttesét.

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
17. FORDULÓ
DAC–FK Pohronie 2–0

Dunaszerdahely, Mol Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Dusan Sedlák
DAC: Jedlicka – Blackman, Kruzliak, Muhamedbegovic, Davis – Balic (Nebyla, 86.), Dimun – Andzouana (Ciganiks, a szünetben), Veselovsky (Schäfer, 59.), Moumou (Sharani, a szünetben) – Hahn (Krsztovics, 84.). Vezetőedző: Joao Janeiro
POHRONIE:
Slancík – Strba, Paluszek (Cmovs, 68.), Záhumensky – Adamec, Lásik (Smatlák, 84.), Scislak (Malle, 59.), Blahút, Badolo (Nguer, 84.) – Lacny, Mazan. Vezetőedző: Pablo Villar
Gólszerző: Balic (32.), Hahn (35.)

Az Ibériai-félszigeti edzők csatája – a hazai kispadon a portugál Janiero, míg a garamszentkeresztin a spanyol Villar foglalt helyet – nagy vendéghelyzettel kezdődött.

A dunaszerdahelyiek csak nehezen vették fel a találkozó ritmusát. Veselovsky veszélyes lövése (5. perc) után a 31. percig kellett várni a következő hazai helyzetre, de ez már gólt eredményezett: Andrija Balic 11 méterről lőtt a kapuba.

Mindössze három perccel később Hahn János szemfülességének köszönhetően már kettővel vezetett a DAC: Adamec eladta a labdát, a magyar válogatott játékosa a kapust is kicselezve mintaszerűen használta ki a ziccert.

A fordulás után a csereként beálló Schäfer András, majd Hahn János lábában is benne volt a harmadik hazai találat, de kihagyták ezeket a lehetőségeket, így maradt a kétgólos dunaszerdahelyi győzelem.

,,A vendégek agresszíven kezdtek, fél óráig tartott, mire megszoktuk ezt a játékot. Ez idő alatt szenvedtünk, meglepett, hogy ez idő alatt nagyon sok technikai hibát követtünk el. Három perc alatt eldöntöttük a meccset. Örülök, hogy olyan akció után szereztük meg az első gólt, melyet gyakorlunk az edzéseken. Tudtuk, hogy a második félidőben több helyet fog hagyni a vendégcsapat, megvoltak a lehetőségeink, de nem voltunk effektívek. Erre a következőkben figyelnünk kell” – mondta Joao Janeiro, a DAC mestere.

90+1. perc: vége a mérkőzések!

88. perc: Schäfer nagy helyzetben a kapu helyett Strbát találja el.

86. perc: Balic heyett Nebyla a pályán.

86. perc: szépítési lehetőség a Pohronie előtt, de Blahút erős lövését Jedlicka remek mozdulattal védi.

84. perc: Hahn helyére, Krsztovics, Lásik helyére Smatlák, Badolo helyére Nguer jön.

81. perc: szöglet után Hahn előtt adódik óriási lehetőség, de lövését Slancík bravúrral védi.

76. perc: Blackman lő 15 méterről, de a kapusnak okoz gondot.

74. perc: szép hazai támadás végén Hahn lő, de nem volt benne elég erő.

73. perc: Balic sárga lap egy kis hirig miatt

70. perc: Blackman passzol Schäferhez, aki nagy helyzetben hét méterrel kaputól elesett a fűben.

68. perc: Paluszek helyére Cmovs érkezik.

65. perc: Balic passzolt volna Hahnhoz, de blokkolták. Utána Ciganiks lövését ott viszont Slancík védte.

64. perc: Schäfer ível középre a bal oldalról, Hahn tisztén érkezik, de picit magas neki a labda, nem tudja kapura fejelni.

59. perc: újabb cserék. Veselovsky megy le Schäfer jön be. A másik oldalon Scislak helyett Malle folytatja.

57. perc: oldalról, az alapvonalhoz közel veszélyes szabadrúgáshoz jut a Pohronie. A beívelt labdát Jedlicka kiüti.

53. perc: szöglet után Ciganiks egyből lő, a jobb kapufára… Utána a kapuba kotorják a labdát a hazaiak, de les miatt érvénytelen a gól.

49. perc: Lacny lövését blokkolják.

48. perc: Blackman fut egy nagyot a labdával, majd a kapuhoz érve lő, de fölé.

DAC-cserék a szünetben: Moumou helyett Sharani, Andzouana helyére Ciganiks érkezik.

Elkezdődött a második félidő!

45+1. perc: vége az első félidőnek!

43. perc: veszélyes kontra a vendégektől, de a beívelés után Kruzliak fejelve ment a gólvonal előtt és Lacny elől.

42. perc: Balig ívelte be a labdát a szélről, de nem volt veszélyes. Moumou begyűjtötte a labdát a másik oldalon, de ebből sem lett gólhelyzet.

35. perc: már kettő a hazaiak előnye, Hahn János a gólszerző. Adamec eladta a labdát, amely Hahn Jánoshoz kerül, aki a kapuig ment, és simán belőtte a hálóba.

32. perc: vezet a DAC! Andrija Balic kapott remek labdát a vendégek tizenhatosának bal oldalánál, és mivel teljesen üresen ment, zavartalanul lőhetett 11 méterről, be a kapuba.

31. perc: Badolo ment el a bal oldalon, majd befelé húzott, és 16-ról lőtt, de a lövésben már nem volt elég erő. simán a kapusé lett.

28. perc: Davis és Hahn ütközik, ápolni kell őket, de mindketten folytatják a játékot.

Mindkét együttes játékában sok a pontatlanság, nem csoda, hogy még nincs gól.

22. perc: Hahn tört volna kapura, ha nem állítják meg les miatt.

21. perc: Balic gyenge próbálkozása messze elkerülte a vendégek kapuját.

18. perc: Dimun kap sárgát, taktikai szabálytalanság után.

16. perc: Veselovsky lőtt a jobb szélről, de Slancík szögletre védte. Utána a sarokrúgás teljesen veszélytelen volt.

14. perc: jó helyről végezhetett el szabadrúgást a Pohronie, de a beadás messze kapu fölé szállt.

8. perc: Hahn a tizenhatos előtt lőhetett volna, de inkább Moumouhoz emelt, aki viszont nem tudta átvenni a labdát.

7. perc: Mazan fejelt kapura szöglet után, de Jedlickának nem okozott gondot.

5. perc: Veselovsky lőtt erősen, de Slancík résen volt.

3. perc: Lásik az alapvonalig futott, középre adott, Lacny nagyon kevéssel maradt le a labdáról.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 15.00-kor kezdődik

ELŐZMÉNYEK

A dunaszerdahelyiek az előző mérkőzést kihagyó, ezúttal a kispadon kezdő Schäfer Andrással a soraikban várják a Pohronie elleni összecsapást. Holman Dávid viszont továbbra is sérült.

„Nagyon jól tudjuk, mit jelentenek a szurkolók. Sajnáljuk, hogy megint nélkülük kell játszanunk. Mindenképpen győzni szeretnénk, hogy legalább távolról örömet tudjuk szerezni nekik – mondta a Nemzeti Sportnak Schäfer András a Pohronie elleni mérkőzés előtt. – Kemény ez az év, de nincs vége, még három meccs van előttünk. A csapattársaimmal azon leszünk, hogy a lehető legtöbb pontot szerezzük meg. Ugyan az utolsó Pohronie lesz az ellenfelünk, az elemzések alapján a táblázatban elfoglalt helye nem tükrözi a valóságot. Egyáltalán nem gyenge csapat. Tetszetős stílusban futballozik, néhány előrébb álló riválisunkkal ellentétben. Nekünk esélyeshez méltóan kell pályára lépnünk, agresszívan, magas tempóban kell játszanunk.”

A bajnokság állása a mérkőzés előtt (élcsoport): 1. Slovan 44 pont, 2. Spartak 33, 3. Ruzomberok 30, 4. DAC 27