A DAC nem bírt hazai pályán a Trencsénnel

DUDUCZ TIBOR (összefoglaló), RÁCZ PÉTER (percről percre)DUDUCZ TIBOR (összefoglaló), RÁCZ PÉTER (percről percre)
2021.08.22. 19:50
A DAC egyenlítő gólja (Fotó: Lelkes Ernő)
A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában a DAC (Dunaszerdahely) 1–1-es döntetlent játszott az AS Trencín (Trencsén) együttesével.

FORTUNA LIGA
5. FORDULÓ
DAC–AS Trencín 1–1

Dunaszerdahely, Mol Aréna. 4542 néző. Vezette: Filip Glova
DAC: Jedlicka – Blackman, Beszkorovajnij, Brunetti, Davis – Andzouana (Fábry, 61.), Njie, Dimun, Ciganiks (Rimarenko, 72.) – Divkovic, Nicolaescu (Sharani, 72.). Vezetőedző: Németh Antal
AS Trencín: Kukucka – Yem, Pires, Pirinen, Madu – Kadák (Kmet, 81.), Lavrincík, Zubairu – Gazi, Ibrahim (Ikoba, 72.), Azango (Tucny, 67.). Vezetőedző: Peter Hlinka
Gólszerző: Beszkorovajnij (33.), ill. Kadák (25.)
Kiállítva: Kukucka (90.)

Schäfer András ahéten kisebb térdsérüléssel bajlódott. Aszakmai stáb nem akart kockáztatni, és amagyar játékos hiányzott adunaszerdahelyi csapatból. Az információnk alapján a22 éves játékos alegközelebbi, pénteki, Pohronie elleni találkozón már ott lesz apályán. Amai meccset Kalmár Zsolttal követte alelátóról. Rajtuk kívül az Európa-bajnokságon aFranciaország elleni csodagól szerzője, Fiola Attila és Dárdai Palkó is jelen volt aMol Arénában.

Németh Antal, aDAC mestere a magyar játékoson kívül több változást volt kénytelen eszközölni az összeállításban. Hiányzott Dominik Kruzliak és Andija Balic is. Visszatért viszont az Eric Davis, Cesar Blackman védőpáros.

Apályán sokáig avendégek domináltak. Nagyon küzdött aDAC, de ahazaiak nem találták aritmust. Atrencsénieknek több helyzetük is volt, a harmadikat kihasználták, Kadák volt eredményes a 25. percben.

Nem volt egyszerű helyzetben aDAC, de az óriási igyekezet meghozta az egyenlítést. A 33. percben Davis kanyarította alabdát atizenhatoson belülre, s Beszkorovajnij csúsztatott a kapuba.

Rögtön a fordulás után nagyon közel voltak a hazaiak a vezetéshez, Nicolaescu a felső lécre bombázott. Egy ideig megmaradt a hazai lendület, majd ismét a trencséniek veszélyeztettek. Szezonbéli nézőcsúcsot jelentő 4542 néző űzte, hajtotta a sárga-kékeket. Az utolsó negyedóra elején Rimarenko fejelt közelről fölé, majd Divkovic löketét ütötte ki Kukucka kapus.

A vendégek kapusa végül idő előtt ment zuhanyozni, mivel az utolsó percben kiállította őt a meccsen gyengén bíráskodó Glova játékvezető. Mivel a vendégek már nem cserélhettek, a mezőnyjátékos Madu állt a kapuba. A rövid emberelőnyt azonban a DAC nem tudta kihasználni.

Az állás:
1. Zilina 12 pont (11–3), 2. Slovan Bratislava 12 (10–2), 3. Spartak Trnava 10, 4. AS Trencín 8, …8. DAC 5

90+6. perc: vége a mérkőzésnek!

90+2: most meg Sharani kap sárgát, mert földre vitte az ellenfél egyik játékosát.Majd Ikoba is sárgát kap.

90. perc: nincs több cseréje a vendégeknek, Madu vette fel a kapusmezt.

90. perc: Piros lap Kukuckának, a vendégek kapusának. Kukucka rosszul jött ki egy hazai indításra, és elkaszálta Sharanit. A ghánai játékost ápolni kellett.

89. perc: veszélyes hazai szabadrúgás, a beívelt labdát a védők nagy nehezen kirúgják.

87. perc: vendégek rúgtak szögletet, Lavrincík veszélyes lövését blokkolta a védelem.

81. perc: Kadák helyet Kmet a pályán.

78. perc: Divkovic óriási, 20 méteres lövését Kukucka kitornázta a bal felső sarokból.

73. perc: tökéletes beadás Blackmantől, Rimarenko fejelt középen hat méterről teljesen tisztán, de a léc fölé.

72. perc: Nicolaescu helyett Sharani, Ciganiks helyett Rimarenko, Ibrahim helyett Ikoba a pályán.

71. perc: Ciganiks alakíthatott volna ki komoly lehetőséget a vendégek kapuja előtt, de az alapvonal felé robogva túl hosszan tolta meg a labdát.

68. perc: Lavrincík kapott sárgát, mert visszahúzta a hazaiak egyik játékosát.

67. perc: Azango helyére Adam Tucny jön.

64. perc: Ibrahim rosszul talált el egy beadást, de a labda nála maradt, az ismételt lövés viszont nagyon mellé ment. Ez is komoly lehetőség volt a vendégek előtt.

61. perc: Andzouana helyett Andrej Fábry a pályán.

60. perc: Dimun 15 méterről nem találta el jól a labdát, de így is csak kevéssel ment mellé.

59. perc: Yem kapott sárgát.

58. perc: elképesztő ziccert hagyott ki a Trencsén: szép kontra végén a jobb oldali beadás teljesen üresen találta Azangót, aki néhány méterről fölé vágta a labdát. Igaz, kicsit hosszúnak tűnt a beadás.

56. perc: egy kezezésgyanús estet néztek vissza VAR-ral, de a DAC fellélegezhet, nem volt büntető.

55. perc: Brunetti kapott sárgát.

53. perc: Davis szabadrúgását kiöklözi a kapus, de amúgy is szabadrúgás kifelé.

50. perc: a bal oldalon felfutó Davis középre ívelt labdája messze elkerült mindenkit.

48. perc: közel járt a vezetéshez a DAC, de Nicolaescu lövése a lécen csattant.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek!

45+1. perc: szép DAC-támadás, Ciganiks iramodott meg a bal oldalon, majd középre adott, de az érkező Nicolaescutól előtt nagyon messze elszállt a labda.

40. perc: Dimun és Ciganiks alakíthatott volna ki helyzetet a vendégek kapuja előtt, de nem értették meg egymást, így odalett a helyzet.

37. perc: Lavrincík távoli lövése éppen elkerüli a hazai kaput.

33. perc: Beszkorovajnij a gólöröm közben a lelátóra futott, sárga lapot kapott érte.

33. perc: egyenlít a DAC! Hazai szabadrúgás a jobb oldalról, Davis beívelését Danilo Beszkorovajnij szépen csúsztatta a kapuba. 1–1

Mintha a DAC kezdene magára találni, többet birtokolja a labdát.

29. perc: hazai szöglet, de a védők szögletre mentenek. Az újabb szögletből sem alakul ki helyzet.

25. perc: vezet az AS Trencín! Eladta a labdát a DAC a térfél közepén, a villámgyors támadás végén Jakub Kadák 16 méterről szépen kilőtte a bal alsó sarkot. 0–1

24. perc: veszélyes szabadrúgással jön az AS Trencín, de Dimun kifejeli.

Rövid időre megszakad a játék a szurkolók pirotechnikai eszközeiből származó füst miatt.

19. perc: Davis remekül cselez, meg is tapsolják a lelátóról, de helyzet ebből sincs.

Egyelőre lényegesen hatékonyabban futballoznak a vendégek, a DAC még nem lőtt kapura.

13. perc: megint óriási lehetőséget puskázott el az AS Trencín, ezúttal egy védelmi hiba után Gazi gurított vissza a tizenhatoson belülre, Ibrahim lőtt tiszta helyzetben 7 méterről középről, de a bal kapufa mellé.

9. perc: trecséni szabadrúgás jó helyzetben, de végül nem volt veszélyes a kapura.

6. perc: óriási gólszerzési lehetőség az AS Trencín előtt, de a Kadák lövését Jedlicka védte a gólvonalon.

4. perc: Andzouana ment el a bal oldalon, majd középre ívelt, de a védők simán tisztáztak.

2. perc: Divkovic felé szállt egy ígéretes indítás, de a kapus előbb ért a labdához.

Elkezdődött a mérkőzés!

Felvezetésként, ahogy a hazai meccseken megszokott, most is felcsendült a Nélküled című dal.

A mérkőzés 20 órakor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A Dunaszerdahely négy ponttal csak a hetedik helyen áll, így itt az ideje feljebb lépnie. „Lelkileg nagyon jót tett a hétközi hatgólos győzelem a Szlovák Kupában. A múlt hétvégi szenicei ligameccsen megvoltak a helyzeteink, de csak egy gólt szereztünk, és újabb pontokat vesztettünk. Szerdán aztán kiszakadt a gólzsák. Bízom benne, hogy ezt a formát át tudjuk menteni a vasárnapi meccsre is” – mondta a Nemzeti Sportnak Schäfer András, a dunaszerdahelyiek középpályása.

A hosszabb ideje sérült Kalmár Zsolt mellett kisebb térdsérülés miatt Schäfer András sem bevethető az AS Trencín ellen, de utóbbi a következő mérkőzésen valószínűleg már pályára léphet.

Az AS Trencín hétpontos, és ezzel a negyedik pozíciót foglalja el a tabellán.

Schäfer András a Trencínről: „Szeretünk ellenük játszani. Nyílt sisakos focit játszanak, nem rugdossák el a labdát. Több helyünk lesz a támadásoknál. Nagyon bízom benne, hogy győzünk, és örömet szerzünk szurkolóinknak, akik reményeink szerint minél többen kijönnek a mérkőzésre”

A járványügyi enyhítések után csaknem tízezren lehetnek a Mol Arénában.