Felkészülés: Szerbia kiütötte Katart Debrecenben

V. Á.V. Á.
2021.09.01. 22:52
Szerbiának nem okozott gondot Katar két vállra fektetése (Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló)
A szerb labdarúgó-válogatott 4–0-ra legyőzte Katart a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezett felkészülési mérkőzésen.

A szerb kapitány, Dragan Sztojkovics erős összeállításban küldte fel a csapatát a Nagyerdei Stadionban, a támadósorban Luka Joviccsal és Dusan Vlahoviccsal. Ennek megfelelően a 18. percben már 2–0-ra vezetett Szerbia Katar ellen, a második percben Bualem Huhi a saját kapujába talált be, utána pedig Jovics volt eredményes.

Katari szurkolók a Nagyerdei Stadionban (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló)

A második félidő 51. percében Vlahovics növelte háromgólosra a szerbek előnyét. Nikola Milenkovics a 85. percben állította be a 4–0-s végeredményt.

Másik két felkészülés mérkőzést is rendeztek: Svájc 2–1-re nyert Görögország ellen, Finnország és Wales összecsapásán pedig nem született gól.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Finnország–Wales 0–0
Svájc–Görögország 2–1
(Zuber 7., R. Vargas 51., ill. Van. Pavlidisz 34.)
Katar–Szerbia 0–4 (Huhi 2. – öngól, Jovics 18., Vlahovics 51., N. Milenkovics 85.)