Felkészülés: Liechtenstein két és fél év után ismét meccset nyert

2017.12.14. 17:55
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság házigazdája, Katar hazai pályán 2–1-re kikapott Liechtensteintől felkészülési mérkőzésen. A miniállam nemzeti csapata legutóbb 2015 márciusában San Marinót győzte le (1–0), azóta 21 mérkőzéséből 18-at elveszített, és háromszor döntetlenre végzett.

A FIFA-világranglista 187. helyén álló liechtensteini válogatott győzelmének értékét növeli, hogy vert helyzetből fordított, valamint a győztes gólját már emberhátrányban szerezte.

A mérkőzést a 90. percben tizenegyesből Michele Polverino döntötte el, aki 2007-es bemutatkozása óta hatodszor volt eredményes címeres mezben, ezzel Mario Frick (16) és Franz Burgmeier (9) mögé feljött a liechtensteini gólörökrangsor harmadik helyére.