Felkészülés: kísérleteztek, de simán nyertek az angolok

H. D.H. D.
2020.10.08. 22:51
Dominic Calvert-Lewin első válogatott meccsén megszerezte az első gólját (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 3–0-ra legyőzte Walest a Wembley Stadionban. Belgium szintén edzőmérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott Elefántcsontparttal.

A meglehetősen kísérleti jellegű, Pope – J. Gomez, Coady, M. Keane – Trippier, Winks, K. Phillips, Saka – Grealish – Ings, Calvert-Lewin felállásban kezdő angolok egy újonc, Dominic Calvert-Lewin találatával szereztek vezetést: az Everton remek formában lévő csatára Jack Grealish beadása után fejelte a kapuba a labdát. 1–0

A második félidő elején a második válogatott mérkőzésén szereplő Conor Coady a nemzeti együttes 123. csapatkapitánya, Kieran Trippier szabadrúgása után köszönt be. 2–0

Tíz perccel később Danny Ings is gólt szerzett, a Southampton csatára Tyrone Mings fejese után akrobatikus mozdulattal juttatta a walesi kapuba a labdát. 3–0

Gareth Southgate csapata így könnyed, 3–0-s győzelemmel hangolt a Belgium és a Dánia elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésre.

A szintén tartalékosan és megfiatalított belga válogatott a Mignolet – Vanheusden, Mechele, Boyata – Castagne, Dendoncker, Vanaken, Saelemaekers – Trossard, Batshuayi, Doku kezdővel fogadta Elefántcsontpartot.

A gól nélküli első félidőt követően Michy Batshuayi góljával szerezett vezetést a házigazda, Franck Kessié azonban a hajrában értékesített egy tizenegyest, így az afrikai együttes 1–1-re mentette a mérkőzést.