Felkészülés: kétszer is vezetett, de nem tudta legyőzni Belgium Írországot

SZ. R.SZ. R.
2022.03.26. 19:52
Belgium nem tudta legyőzni Írországot (Fotó: AFP)
Szoros mérkőzésen játszott 2–2-t Belgium és Írország a két válogatott felkészülési mérkőzésén, míg Gibraltár gól nélküli döntetlennel zárt Feröer ellen.

A belgák nem tudtak igazán dominálni az első félidőben, ennek ellenére már a 12. percben előnybe kerültek Michy Batshuayi révén, azonban Chiedozie Ogbene még a félidő vége előtt 1–1-re módosította az állást.

A fordulás után bő negyedórát kellett várni arra, hogy Hans Vanaken ismét előnyhöz juttassa a vendégeket, de öt perccel a rendes játékidő vége előtt Alan Browne találatával ismét egyenlítettek az írek, így 2–2-es döntetlennel zárult a találkozó.

Gibraltár a Grenada elleni 0–0-s döntetlen után Feröer ellen is gól nélküli mérkőzést játszott.

VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Gibraltár–Feröer 0–0
Írország–Belgium 2–2
(Ogbene 35., Browne 85., ill. Batshuayi 12., Vanaken 58.)
Anglia–Svájc 2–1 (Shaw 45+1., Kane 78. – 11-esből, ill. Embolo 22.)
Katar–Bulgária 2–1 (Afif 27., Houhi 75., ill. Deszpodov 60.)
KÉSŐBB
Spanyolország–Albánia 2–1 (F. Torres 79., D. Olmo 90+1., ill. Uzuni 85.)
Hollandia–Dánia 4–2 (Bergwijn 16., 71., Aké 29., Depay 38. – 11-esből, ill. Vestergaard 20., Eriksen 47.)
Németország–Izrael 2–0 (Havertz 36., Werner 45+1.)