Felkészülés: két gól és egy kis kakaskodás a Spurs meccsén

M. D.M. D.
2022.07.16. 15:15
Gonzalo Montiel (jobbra) szájából ömlött a vér, miután ütközött Szon Hung Minnel (Fotó: AFP)
A Tottenham és a Sevilla labdarúgócsapata 1–1-es döntetlent játszott egymással a dél-koreai Szuvonban felkészülési mérkőzésen.

Harry Kane, a Tottenham kiválósága már az első félidőben bevette a Sevilla kapuját, de nem adták meg a gólját, mert lesről lépett vissza a labdáért. A spanyolok részéről Erik Lamela nem sokkal később a kapufát találta el.

A szünetben 0–0-ra állt a meccs, ám a felek nem éppen barátságos hangulatban vonultak be az öltözőbe, a lefújás után ugyanis Gonzalo Montiel, a Sevilla argentin védője összeakaszkodott Szon Hung Minnel, akivel néhány perccel korábban volt egy ütközése a pályán.

A fordulás után a londoni együttes Kane góljával hamar megszerezte a vezetést – a dél-koreai publikum kedvence, Szon hozta őt helyzetbe – (1–0), de az addigra már a teljes kezdőcsapatát lecserélő Sevilla a 64. percben Ivan Rakitic átlövésével egyenlített (1–1).

KANE, 1–0

RAKITIC, 1–1

Újabb gól már nem született a mérkőzésen.

A spanyol gárda kapuját az első félidőben a volt újpesti Marko Dmitrovics védte.