Felkészülés: Immobile első gólja, ötöt gurított a Dortmund

2014.07.27. 18:53
Ciro Immobile első gólját szerezte vasárnap a Dortmund mezében (Fotó: Borussia Dortmund Twitter)
A német labdarúgó-élvonalban szereplő Borussia Dortmund felkészülési mérkőzésen 5–1-re legyőzte a negyedosztályú RW Essent.

A mérkőzés elején a gaboni Pierre-Emerick Aubameyang duplázott, majd Neven Szubotics növelte háromra a BVB előnyét. Henrih Mhitarjan hamar folytatta a gólgyártást, a 30. percben pedig Ciro Immobile is betalált, ez volt az olasz támadó első gólja új klubjában. Kilenc perccel később az Essen szépíteni tudott, később azonban az eredmény már nem változott, így 5–1-re nyert a Dortmund.

A Hamburg Stieber Zoltánnal a soraiban a harmadik helyen végzett a Telekom-kupa felkészülési tornán. A négycsapatos kupán a HSV az elődöntőben 1–0-s vereséget szenvedett a Wolfsburgtól, így a harmadik helyért játszhatott a Mönchengladbachhal. A 2x30 perces mérkőzésen az első félidőben volt pályán a magyar játékos.

A vasárnap délutáni edzőmérkőzések között a német Werder Bremen 2–2-es döntetlent játszott a spanyol Athletic Bilbaóval, míg az Everton a hivatalos bemutatásra váró Muhamed Besic nélkül szenvedett 1–0-s vereséget a Leicestertől.