Felkészülés: Uzuni gólt lőtt és gólpasszt adott Koszovó ellen

2020.11.11. 18:38
Myrto Uzuni első gólját szerezte az albán válogatottban (Fotó: AFP – archív)
Felkészülési mérkőzésen Albánia 2–1-re nyert Koszovó, Görögország pedig szintén 2–1-re Ciprus ellen, Románia pedig 5–3-ra győzte le Fehéroroszországot.

Az albán labdarúgó-válogatott Myrto Uzuni átadását követően, Bekim Balaj góljával szerzett vezetést Koszovó ellen, majd az FTC középpályása is betalált az Elbasanban rendezett találkozón. A szomszédos, szintén nagyrészt albán ajkú ország válogatottjának nem sikerült ledolgoznia hátrányát, egyedül Vedat Muriqi volt eredményes, a mérkőzés hajrájában, büntetőből.

Hamar lerendezte a Ciprus elleni athéni felkészülési mérkőzést a görög csapat, amely Hrisztosz Colisz révén már a 8. percben vezetést szerzett, nem sokkal később pedig Jorgosz Jakumakisz is betalált. A végig fölényben játszó hazaiak ellen csak szépítésre futotta a vendégeknek: a második félidő derekán Mariosz Elia talált a kapuba (2–1).

Gólgazdag meccset játszott egymással Románia és Fehéroroszország Ploiesti-ben. Keleti szomszédaink sorban egymás után öt gólt szereztek, ezt követően viszont lejjebb vettek a fordulatszámból, és a fehéroroszok alaposan kozmetikáztak az eredményen (Jablonszkij még tizenegyest is hibázott):5–3.

VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Albánia–Koszovó
2–1(Balaj 31., Uzuni 65., ill. Muriqi 85. – 11-esből)
Görögország–Ciprus 2–1 (Colisz 8., Jakumakisz 18., ill. Elia 58.)
Románia–Fehéroroszország 5–3 (Mitrea 11., Marin 20. – 11-esből, Nedelcearu 31., 55., Puscas 44., ill. Kendis 63., Bahar 80., Klimovics 90+2.)
Törökország–Horvátország 3–3 (Tosun 23. – 11-esből, Turuc 41., Ünder 58., ill. Budimir 32., Pasalic 53., Brekalo 56.)
Esti meccsek
Franciaország–Finnország 02(Forss 28., Valakari 31.)
Lengyelország–Ukrajna 2–0(Piatek 40., Moder 63.)
Portugália–Andorra 7–0(Neto 8., Paulinho 29., 61., Renato Sanches 56., Garcia 76. – öngól, C. Ronaldo 85., Joao Felix 87.)
Belgium–Svájc 2–1(Batshuayi 49., 70., ill. Mehmedi 12.)
Olaszország–Észtország 4–0(Grifo 14., 75. – a másodikat 11-esből, Bernardeschi 27., Orsolini 86. – 11-esből)
Dánia–Svédország 2–0(Wind 61., Bah 74.)
Hollandia–Spanyolország 1–1(Van de Beek 47., ill. Canales 19.)
Németország–Csehország1–0(Waldschmidt 13.)