Felkészülés: gól után piros lap, Modricék fordítottak

M. D.M. D.
2022.03.29. 18:10
„Siuuuuu” – Kiril Deszpodov túlzott gólörömért kapta meg a második sárga lapját (Fotó: AFP)
A horvát labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Bulgáriát felkészülési mérkőzésen a katari al-Rajjan városában.

A horvát válogatottban ezen a meccsen főképp azok kaptak szerepet, akik három nappal ezelőtt a Szlovénia elleni találkozón nem vagy kevesebbet játszottak. Zlatko Dalic az Ivusic – Vida (Perisic, a szünetben), Skoric (Pongracic, 27.), Caleta-Car – Orsic, Majer (Modric, 72.), Moro (Kovacic, a szünetben), Pasalic, Barisic – Livaja (Kramaric, 62.), Vlasic (Budimir, 62.) összetételben, 3–5–2-es hadrendben szerepeltette csapatát.

A gól nélküli első félidő után a horvátok a 63. percben tíz főre fogyatkoztak, Duje Caleta-Car kapott piros lapot. Hat perccel később a bolgár válogatott Kiril Deszpodov találatával megszerezte a vezetést, ám a Ludogorec játékosa a gólöröm közben kissé megfeledkezett magáról, mezét levéve – és Cristiano Ronaldót utánozva – ünnepelte találatát, amiért a játékvezető második sárga lappal kiállította.

Dalic az utolsó húsz percre bevetette első számú sztárját, Luka Modricot, aki nem sokkal a becserélését követően tizenegyesből egyenlített, majd néhány perccel ezután a Hoffenheim csatára, a szlovénoknak is betaláló Andrej Kramaric góljával a horvátok meg is fordították az állást, így győztesen hagyhatták el a pályát.