Felkészülés: Cavani duplázott, Uruguay hármat vágott Mexikónak

B. D. K.B. D. K.
2022.06.03. 08:07
Cavani (balra) mindhárom gólban benne volt (Fotó: Getty Images)
Felkészülési mérkőzést játszott egymással a labdarúgó-világbajnokságra már kijutó Mexikó és Uruguay Arizonában. Az uruguayiak oldalán Edinson Cavani a második félidő elején két gólt lőtt, csapata 3–0-ra nyert.

A statisztika alapján kiegyenlített meccset játszott egymással a két együttes, tíz-tíz lövési kísérletet jegyeztek és fele-fele arányban birtokolták a labdát. Ennek ellenére Uruguay három góllal nyert.

Az első találat a 35. percben született. Egy sarokrúgás után Edinson Cavani fejelt, a kapus védett, de a kipattanóra Matías Vecino lecsapott (0–1). VIDEÓ ITT

A fordulás után alig 15 másodperc elteltével vette be a kaput a Manchester Unitedtől elköszönő 35 éves támadó. A remek szólót követően a gólpasszt Facundo Pellistri adta, akinek június végén lejár a kölcsönszerződése az Alavésnél, és visszatér az MU-ba (0–2).

Az 54. percben ismét a „Matador” volt eredményes, méghozzá a tizenhatoson kívülről (0–3).

A szintén világbajnoki résztvevő Ecuador egy korai góllal legyőzte Nigériát.