Fehéroroszország: a járványt végigfocizták, most itt a vége

K. Zs.K. Zs.
2020.11.28. 17:19
Szombaton a Sahtyor Szoligoszk diadalával véget ért a tavaszi, nyári koronavírusjárvány-hullám idején elhíresült 2020-as fehérorosz első osztályú labdarúgó-bajnokság.

Az utolsó forduló előtt még a BATE vezetett, és annak ellenére bajnoknak tűnt, hogy csak 0–0-t játszott a Dinamo Minszk vendégeként – csakhogy a nagy rivális Sahtyor Szoligorszk a 92. és 98. percben szerzett gólokkal legyűrte az FK Minszk legénységét (4–2), és ezzel egypontnyi előnnyel az élre vágott.BATE vezetett, és annak ellenére bajnoknak tűnt, hogy csak 0–0-t játszott a Dinamo Minszk vendégeként – csakhogy a nagy rivális Sahtyor Szoligorszk a 92. és 98. percben szerzett gólokkal legyűrte az FK Minszk legénységét (4–2), és ezzel egypontnyi előnnyel az élre vágott.

A szoligorszki csapat a második bajnoki címét könyvelhette el (az elsőt 2005-ben nyerte), az utolsó öt fordulóban kilenc pontot elszóró, 2018-ig zsinórban 13-szor bajnok, a BL-csoportkörben ötször is felbukkanó BATE-nak maradt az ezüstérem, akárcsak tavaly.

A harmadik hely a Torpedo-BelAZ-nak jutott – a zsogyinói egylet először szerzett érmet a bajnokságban.

Szót kell ejtenünk még egy csapatról, amelynek híre a koronavírus-járvány miatti tavaszi, nyári leálláskor – amikor az egész világon egyedül a fehérorosz labdarúgó-bajnokság „üzemelt” – bejárta a világsajtót és a közösségi médiát: nos, az ígéretesen rajtoló FK Szluck az utolsó 17 fordulóban 14 vereséget elszenvedve a 14. helyre csúszott, így osztályozóra kényszerül.

Furcsa fintora a sorsnak, hogy a Szluck utolsó mérkőzését már nem játszották le – a klubhonlap tájékoztatása szerint a csapatot elérte a koronavírus-járvány… Mivel a sereghajtó elleni meccs már nem osztott, nem szorzott, azt nem is pótolják. Az NFK Krumkacsi elleni osztályozós párharc december közepén lesz – ha a járvány nem szól közbe.