Eurofutball: PSV-hatos a Breda ellen; Otigba csere volt

2012.12.23. 00:41
A PSV 6–1-es győzelemmel őrizte meg vezető helyét a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. Az eindhoveniek a NAC Breda otthonában aratták kiütéses győzelmüket: Jeremain Lens két gólt is szerzett a találkozó elején, és hiába szépített a Breda, a folytatásban nem volt esélye a pontszerzésre.
A magyar légiósok közül Babos Gábor (NEC) ujjsérülése miatt nem játszott, Horváth Gábor (Den Haag) a kispadon ülte végig a mérkőzést, míg az élvonalban egy hete debütáló Otigba Kennethet (Heerenveen) a 94. percben küldte be edzője, Marco van Basten. Belgiumban a Germinal Beerschot sorozatban harmadik vereségét könyvelte el azzal, hogy kikapott otthon a Mechelentől. A hazaiaknál a kispadon kezdő Bodor Boldizsár nem kapott lehetőséget.
EUROFUTBALL, SZOMBATI EREDMÉNYEK
HOLLAND EREDIVISIE, 18. FORDULÓ
Heerenveen–Vitesse Arnhem 2–1
Den Haag–NEC 2–0
Heracles Almelo–Zwolle 1–1
NAC Breda–PSV 1–6
Az élmezőny állása: 1. PSV 40 pont (60–18), 2. Twente 40 (35–14), 3. Ajax 36 (17 mérk.), 4. Vitesse 35, 5. Feyenoord 34 (17 mérk.)