Eurofutball: nyolc perc után 2-0, mégis megszenvedtek Naniék

2015.03.09. 23:17
A görög élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) 27. fordulójában Pintér Ádám együttese, a kiesés elől menekülő Levadiakosz 3–1-re nyert a Plataniasz otthonában.

A 72. percben sárga lapot kapó magyar középpályás végigjátszotta az összecsapást, amelyen a vendégek Pelé két gólpassza után előbb 1–0-ra, majd 2–1-re vezettek, a végeredményt pedig a 96. percben állították be.

Törökországban Futács Márkó csapata hatalmas pofonba szaladt bele saját közönsége előtt, a Trabzonspor ugyanis végül 5–1-re kiütötte a Mersint. A magyar támadót nem cserélték be a mérkőzés során.

Romániában Bőle Lukácsot ezúttal nem nevezte a CSMS Iasi, amely sorozatban a harmadik bajnokiját nyerte meg – ráadásul a 2. helyen álló Petrolul Ploiesti otthonában sem kapott gólt! Menekülőre fogta a bukaresti Rapid, a legutóbbi három meccsén hét pontot szerzett, és már a 15. helyen áll, három pontra a már bennmaradást érő 12. helytől.

A német másodosztály 24. fordulójának záró mérkőzésén Kalmár Zsolt együttese, az RB Leipzig gól nélküli döntetlent játszott a Karlsruhe otthonában. A magyar légiós a 90. percben szállt be a találkozóra, amelyen a vendégek a 37. perctől kezdve emberhátrányban játszottak Compper kiállítása miatt.

A Sporting CP-nek alaposan meggyűlt a baja az utolsó helyen álló Penafiellel, pedig a 8. percben már 2–0-ra vezetett. Igen ám, de a 11. percben emberhátrányba került a lisszaboni csapat, Braga pedig rögvest szépített, a szünetre pedig már 2–2-vel vonultak a felek. A 70. percben aztán Nani visszavette a vezetést csapata számára, a hajrában pedig a létszámot tekintve is előnybe került a házigazda, miután előbb Danit, majd Pedro Ribeirót is kiállította a játékvezető.

GÖRÖGORSZÁG, SZUPERLIGA
27. FORDULÓ

Plataniasz–Levadiakosz 1–3
Az élmezőny állása: 1. Olympiakosz 58 pont (56–16-os gólkülönbség, 25 mérkőzés), 2. Panathinaikosz 58 (48–22, 26), 3. PAOK 50 (26)

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
23. FORDULÓ

Mersin–Trabzonspor 1–5
Az élmezőny állása: 1. Galatasaray 51 (41–26), 2. Besiktas 51 (37–22), 3. Fenerbahce 50

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA 2.
24. FORDULÓ

Karlsruhe–RB Leipzig 0–0
Az élmezőny állása: 1. Ingolstadt 48 pont, 2. Darmstadt 42 (29–17). 3. Kaiserslautern 42 (32–22), 4. Karlsruhe 40, ...6. RB Leipzig 34

OLASZORSZÁG, SERIE B
30. FORDULÓ

Entella–Cittadella 2–1
Az élmezőny állása: 1. Carpi 59, 2. Bologna 51*, 3. Avellino 49, ...14. Entella 36, ...16. Cittadella 34
*A Bolognától egy pont levonva.

PORTUGÁLIA, PRIMEIRA LIGA
24. FORDULÓ
Rio Ave–Nacional 1–1
Sporting CP–Penafiel 3–2
Az élmezőny állása: 1. Benfica 62, 2. Porto 58, 3. Sporting 50, ...8. Nacional 32, 9. Rio Ave 30, ...18. Penafiel 16

DÁNIA, SUPERLIGAEN
20. FORDULÓ

Vestsjaelland–OB 1–2
Az élmezőny állása: 1. Midtjylland 47, 2. Köbenhavn 38, 3. Randers 34, ...9. OB 25, ...11. Vestsjaelland 15

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
23. FORDULÓ
Górnik Leczna–Cracovia 2–1
Az élmezőny állása: 1. Legia Warszawa 45, 2. Lech Poznan 40, 3. Jagiellonia 38, ...8. Górnik Leczna 31, ...13. Cracovia 27

ROMÁNIA, LIGA I
20. FORDULÓ
Petrolul Ploiesti–CSMS Iasi 0–2
Gaz Metan Medias–Rapid Bucuresti 0–1
Az élmezőny állása: 1. Steaua Bucuresti 47, 2. Petrolul 39 (31–13), 3. Targu Mures 39 (29–12), ...11. CSMS Iasi 21, ...14. Gaz Metan 19, 15. Rapid 18