Eurofutball: 14-edszer értek fel a csúcsra a „fekete sasok”

2016.05.15. 20:30
A belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 8. fordulójában az FC Bruges otthon 4–0-ra kiütötte a második helyen álló Anderlechtet, így a hátralévő két kör eredményétől függetlenül megnyerte az aranyérmet.

Az FC Bruges 14. elsőségét könyvelhette el, 2005 óta várt az újabb bajnoki címre.

Skóciában a bajnok Celtic szintén alaposan kiszolgálta szurkolóit, a Motherwell elleni szezonzárón még az is belefért, hogy a 31 találattal gólkirályként záró Leigh Griffiths a keretbe sem került – így is nyert 7–0-ra.

Hollandiában az Európa-ligáért viaskodnak még a csapatok, a Heracles pedig nem hétköznapi meccsen tartotta életben a reményeit. Az első meccset 2–1-re megnyerő Groningen a 84. percben 1–0-ra vezetett idegenben is, de akkor egyenlített a házigazda, és a 92. percben hosszabbításra mentette a párharcot. Ott pedig a második félidőben hengerelt a Heracles, háromszor is betalált a végül emberhátrányban záró Groningen kapujába.

Romániában az alsó házban a CSMS Iasi otthon 3–2-re kikapott a Concordia Chiajnától. A jászvásáriak magyar légiósa, Bőle Lukács végigjátszotta a meccset és az 1–1-et eredményező Cirstea-gólt ő készítette elő, de a pontszerzéshez ez is kevésnek bizonyult.

Törökországban bebiztosította bajnoki címét a Besiktas, amely a 14. aranyérmét nyerte meg. Az együttes az első félidő derekán Marcelo duplájával gyorsan állva hagyta az Osmanlisport, a fordulást követően pedig Ricardo Quaresma gólpasszából Mario Gomez is betalált. A vendégek a hajrában szépítettek, de az ünneplést ez sem hiúsította meg.

BELGIUM, PRO LEAGUE
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 8. FORDULÓ

FC Bruges–Anderlecht 4–0
Zulte-Waregem–Gent 4–2
Az élmezőny állása: 1. FC Bruges 50 pont (már bajnok), 2. Anderlecht 44, 3. Gent 38

SKÓCIA, PREMIERSHIP
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 5., UTOLSÓ FORDULÓ
Aberdeen–Ross County 0–4
Celtic–Motherwell 7–0
Hearts–St. Johnstone 2–2
A végeredmény: 1. Celtic 86 pont, 2. Aberdeen 71, 3. Hearts 65, 4. St. Johnstone 56, 5. Motherwell 50, 6. Ross County

CSMS Iasi–Concordia Chiajna 2–3
Az állás: 1. CSMS Iasi 35 pont, 2. CFR Cluj 33 (20–7), 3. Universitatea Craiova 33 (13–9, 10)