Eurofutball: a Porto és a Benfica nem ismert kegyelmet

2013.12.21. 00:10
Sima győzelmet aratott a portugál élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. – már csütörtökön elkezdett – fordulójában a bajnokság esélyesei közül a Porto és a Benfica is.

A Portónak a várakozásoknak megfelelően nem kellett megizzadnia a kiesőjelölt Olhanense ellen: bár a vendégek fél óráig tartották a 0–0-t, végül Eliaquim Mangala, Jackson Martínez, Carlos Eduardo és Héctor Herrera góljával 4–0-ra nyertek a „Szuper Sárkányok." A Benfica a második félidő közepén döntött Setúbalban, Rodrigo találata után Lima büntetőből döntötte el a mérkőzést.

PORTUGÁL PRIMEIRA LIGA, 14. FORDULÓ
Porto–Olhanense 4–0
Vitória Setúbal–Benfica 0–2
CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSZOTTÁK
Marítimo–Braga 2–2
Az élcsoport: 1. Porto 33 pont (29–9), 2. Benfica 33 (27–12), 3. Sporting CP 32 (13 mérkőzés), 4. Estoril 23 (13)

HOLLAND EREDIVISIE

Hollandiában egy mérkőzést játszottak, az RKC Waalwijk pontot lopott a Twentétől. Az RKC Evander Sno találatával került előnybe, a bajnoki címre hajtó Twentét végül Luc Castaignos a 80. percben mentette meg a meglepő vereségtől.

HOLLAND EREDIVISIE, 18. FORDULÓ
RKC Waalwijk–Twente 1–1
Az élcsoport: 1. Vitesse 36 pont (17 mérkőzés), 2. Twente 34 (18, 41–18), 3. Ajax 34 (17, 39–16), 4. Feyenoord 30, 5. Heerenveen 26