Eurofutball: a lilák örülhettek a bécsi derbi végén

2013.02.17. 18:28
Az Austria Wien győzelmével végződött a 304. bécsi derbi: a lila-fehérek idegenben győzték le 2–1-re a Rapidot.

A mérkőzésen Christopher Trimmel révén a Rapid szerezte meg a vezetést, a 27. percben Philipp Hosiner egyenlített, ezt követően pedig a zöld-fehérek emberhátrányba kerültek, Branko Boskovics kapta meg a 29. percben második sárga lapját. Az emberelőnybe kerülő Austria Hosiner révén az 54. percben megszerezte a vezető gólt, a végére a létszám kiegyenlítődött (Fabian Koch szállt ki két sárgával), az eredmény viszont maradt 1–2.

Svájcban a Basel továbbra is üldözi a listavezető Grasshopperst, a piros-kékek ezúttal a Lausanne otthonában győztek. A Luzern ikszelt a Zürichhel, a sereghajtó Servette nem bírt a Thunnal, így nem tudta riválisával szemben csökkenteni a különbséget, és továbbra is jócskán leszakadva követi a mezőnyt.