Eurofutball: a Benfica az ellenfelét és a hatalmas ködöt is legyőzte

2011.08.30. 01:00
A Benfica 2–0-ra győzött a Nacional vendégeként a portugál labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának hétfő esti mérkőzésén, és jobb gólkülönbségével átvette a vezetést a tabellán.

A „sasok" Óscar Cardozo korai fejesével szereztek vezetést, majd a 94. percben Bruno César révén duplázták meg előnyüket. A hatalmas köd miatt kétszer is meg kellett szakítani hosszabb időre a játékot Madeirán, de végül sikerült befejezni a meccset – César már tökéletes látási viszonyok közepette száguldott a saját térfeléről a kapuig a második lisszaboni gól előtt.

Cipruson az Omonia gólzáporos győzelemmel kezdte a bajnoki szezont, a magyar-brazil Leandro a 66. percben lépett pályára a nicosiai csapatban. A kapus Kovács Zoltán (Arisz) kétgólos vereséggel mutatkozott be a ciprusi élvonalban, a 46. percben pályára lépő Virágh Aladár idegenbeli pontszerzés részese volt az újonc Anagenniszi színeiben.

LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK
PORTUGÁLIA, 3. FORDULÓ
Nacional–Benfica 0–2
Setubal–Braga 0–1
Az élcsoport: 1. Benfica 7 pont (7–3), 2. Braga 7 (3–0), 3. Porto 6 (2 mérk., 4–1), 4. Académica 4 (3–3)
CS Mioveni–Gaz Metan Medias 4–2
Az élcsoport: 1. Dinamo B 15 pont, 2. Rapid B. 12, 3. Steaua 10 (10–4), 4. U. Cluj 10 (7–4)