Eurofoci: Dzsudzsákék nagyon balszerencsés vereséget szenvedtek

2015.11.08. 21:14
A Bursaspor hazai pályán 1–0-ra kikapott a török labdarúgó-bajnokságban (Süper Lig) listavezető Besiktastól, Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt.

A mérkőzés első félidejében kevesebbet volt a labda a Bursaspornál, de négyszer annyi kaput eltaláló lövést jegyeztek Dzsudzsákék (4–1), mint a bajnoki címért harcban álló ellenfél. Bursaspornál, de négyszer annyi kaput eltaláló lövést jegyeztek Dzsudzsákék (4–1), mint a bajnoki címért harcban álló ellenfél.

A második játékrészben a Bursaspor kétszer találta el a kaput, a Besiktas viszont egyszer sem – egészen a 89. percig, amikor érkezett Oguzhan Ozyakup, és megszerezte a Besiktas győzelmet jelentő gólját.

A hajrában kiharcolt sikerével a Besiktas visszafoglalta a vezető helyet a tabellán a Fenerbahce és a Galatasaray előtt, a Bursaspor maradt a középmezőnyben a nyolcadik helyen.

Nikolics Nemanja ezúttal nem volt eredményes, de a magyar válogatott csatár gólja nélkül is nyerni tudott a Legia Warszawa a Pogon Szczecina elleni rangadón a lengyel labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának záró mérkőzésén. Nikolics a kezdőcsapatban kapott helyet, a 75. percben cserélték le. A Legia győzelmével visszafoglalta a tabella második helyezését.

Köteles Lászlóval a kapuban szenvedett minimális különbségű vereséget a Genk az FC Bruges otthonában, sorozatban negyedik vereségével továbbra is a belga élvonal középmezőnyében tanyázik.

Először szerzett három gólt Lovrencsics Gergő csapata, a Lech Poznan a lengyel labdarúgó-bajnokság 2015–2016-os szezonjában, ezzel 3–1-re le is győzte a Górnik Lecznát. Lovrencsics az 5. percben gólpasszt adott, a 77. percben lecserélték.

A német másodosztályban Gulácsi Péter és Kalmár Zsolt sem volt kezdő az RB Leipzig Kaiserslautern elleni hazai mérkőzésén, utóbbi csereként szűk húsz percet kapott, de nem tudott segíteni a 2–0-s vereséget szenvedő lipcseieken. Az RB augusztus vége óta először kapott ki a Bundesliga 2-ben, sorozatban négy bajnoki győzelmet követően.

Vereségükkel Kalmárék visszaestek a tabella második helyére, jobb gólkülönbsége miatt első Freiburg.