Eredivisie: megvan Tóth Balázs első gólja a holland élvonalban

2010.10.30. 20:53
Tóth Balázs megszerezte első gólját a holland labdarúgó-bajnokságban, ám csapata, a Venlo így is 5–3-as vereséget szenvedett a Groningentől a szombat esti mérkőzésen. Az NAC Breda három vereség után nyert, az Ajax folytatta jó sorozatát.

Tóth – aki a Holland Kupában már szerzett gólt – a 13. percben talált a kapuba, csapata ezzel egyenlített (1–1). Később, már 2–2 után, az 55. és a 76. perc között a VVV három gólt kapott, és 5–3-as vereséget szenvedett. Tóth végigjátszotta a mérkőzést.

Az NAC Breda két magyarja, Fehér Csaba és Horváth Gábor közül szombaton csak az utóbbi kapott játéklehetőséget, ő azonban végig a pályán volt. A bredaiak a négy forduló óta veretlen De Graafschapot fogadták, és a második félidőben szerzett két góllal véget vetettek hármas vereségsorozatuknak.

A négy forduló óta veretlen Ajaxnak meg kellett dolgoznia a győzelemért a Heracles ellen. Az amszterdamiak Munir el-Hamdaui góljával korán vezetést szereztek, de az ellenfél még a szünet előtt kiegyenlített. Rasmus Lindgren révén az Ajax az 56. percben újra előnybe került, majd a hajrában André Ooijer és Miralem Szulejmani révén tette biztossá győzelmét.