Eredivisie: Dzsudzsákék most nem bírtak szokásos pofozógépükkel

2010.12.11. 22:42
Nyolc év után először szerzett pontot a PSV ellen a hősiesen küzdő De Graafschap: a két labdarúgócsapat szombat esti holland bajnoki mérkőzése gól nélküli döntetlennel ért véget.

Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt az eindhoveni csapatban, Orlando Engelaar ellenben nem – a válogatott középpályás a 36. percben addig pörölt a játékvezetővel, amíg az fel nem mutatta neki másodszor is a sárga lapot. Bár az utolsó tíz percre (Yuri Rose kiállítása következtében) a hazaiak is megfogyatkoztak, a PSV erejéből csak kihagyott helyzetre futotta.

A kis doetinchemi klub 2000-ben győzte le legutóbb a PSV-t, azóta pontot is csak egyszer rabolt tőle – a legutóbbi tíz egymás elleni mérkőzésüket rendre elveszítette, e meccsek összesített gólkülönbsége 37–4 a PSV-nek. A legutóbbi négy fordulóban az eindhoveniek mindössze egyszer nyertek, és éppúgy öt pontot gyűjtöttek, mint a középmezőnyben horgonyzó szombati ellenfelük.

A forduló korábbi szombati mérkőzéseiről itt olvashat.