Eredivisie: az osztrák gólgyáros munkához látott a Twentében

2010.08.21. 21:43
A két döntetlennel kezdő bajnok Twente szombat este elkönyvelte első győzelmét a holland labdarúgó-bajnokság 2010–2011-es idényében.

A Twente két 0–0 és egy újabb gól nélküli félidő után az 58. percben szerzett vezetést a Vitesse vendégeként. Az áttörést jelentő gólt a nyáron igazolt osztrák gólvágó, a 2008–2009-es szezonban 39 bajnoki találatot elkönyvelő Marc Janko szerezte. A címvédő győzelmét a szünetben csereként beálló Luuk de Jong tette fölényessé duplájával (66., 91. perc).

Fehér Csaba csapata, az NAC Breda az eddig hozzá hasonlóan nyeretlen Heerenveen vendégeként sem tudott lendületet venni. A magyar védő végig a pályán volt a bredai csapatban, amely úgy szenvedett kétgólos vereséget, hogy Matthew Amoah révén az első percben vezetéshez jutott.