Emirates-kupa: Kiütés! Az Arsenal már 19 perc után 4–0-ra vezetett a Sevilla ellen

2022.07.30. 15:46
Gabriel Jesus ezúttal is remekelt, három gólt szerzett (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal 6–0-ra kiütötte a Sevillát a londoni Emirates Stadionban az egymeccses Emirates-kupa döntőjében.

Mikel Arteta talán a lehető legerősebb összeállításában küldte pályára csapatát, s bár a Sevillánál ültek a padon kulcsemberek, Julen Lopetegui sem tartalékolt. Kiélezett meccsre – egyben döntőre – számíthattak tehát, akik kilátogattak az Emirates Stadionba, de nem egészen ez történt…

Az Arsenal ugyanis már a 19. percben négygólos előnyre tett szert: Bukayo Saka egy értékesített büntetővel nyitotta meg a korai gólgyártást a 10. percben, majd három percen belül Gabriel Jesus duplázott, aztán Saka is csatlakozott mellé – már ami a találatok számát tekinti (4–0).

A későbbiekben is egyértelmű volt, hogy a londoniak akarata érvényesül, s a hajrában Jesus megszerezte harmadik gólját, majdEddie Nketiah is betalált. Az Arsenal 6–0-ra kiütötte spanyol ellenfelét, és otthon tartotta a trófeát.

EMIRATES-KUPA
Arsenal–Sevilla 6–0
(4–0)
London,
Emirates Stadion. Vezette: Madley
Arsenal: Ramsdale – Gabriel Magalhaes, B. White, Saliba – Saka (Nketiah, 79.), Partey (Elneny 79.), Xhaka (Lokonga, 90.), Zincsenko (Cedric, 79.), Ödegaard – Gabriel Jesus (Pépé, 79.), Martinelli (Nelson, 90.). Menedzser: Mikel Arteta
Sevilla: Bono – J. Navas, Carmona, Rekik (Kike Salas, 70,), Acuna (P. Pérez, 70.) – Rakitic, Fernando Reges (I. Romero, 70.), Ó. Torres (Munir, 80.) – Corona (Quintana, 80.), en-Nesziri (Ortiz, 70.), Lamela (L. Cruz, 70.). Vezetőedző: Julen Lopetegui
Gólszerzők: Saka (10., 19. – az elsőt 11-esből), Gabriel Jesus (13., 15., 77.), Nketiah (89.)