Első vereségét szenvedte el a DAC a bajnoki idényben

DUDUCZ TIBOR (Nagyszombat), HERMANN DOROTTYA (percről percre)DUDUCZ TIBOR (Nagyszombat), HERMANN DOROTTYA (percről percre)
2022.08.20. 17:49
Fotó: Lelkes Ernő
A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga) 6. fordulójában a Dunaszerdahely 3–1-es vereséget szenvedett az örök rivális Spartak Trnava (Nagyszombat) otthonában. A vendégek ugyan fél órát emberelőnyben játszottak, de ezzel sem tudtak élni.

FORTUNA LIGA
6. FORDULÓ

Spartak Trnava–DAC 3–1 (1–0)
Nagyszombat,
Štadión Antona Malatinského, 3879 néző. V: Smolák
Tranava:
Takác – Kostrna, Stetina, Kósa, Mikovic – Bukata (Curma, 90+1.), Savvidis, Stefánik (Paur, 73.) – Daniel (Tumma, 61.), K. Boateng (Risztovszki, 73.), Yusuf (Soliu, 61.). Vezetőedző: Michal Gasparík
DAC:
Veszelinov – Blackman, Kruzliak, Risvanis (Brunetti, 68.), Muhamedbegovics (Ciganiks, a szünetben) – Kácer, Dimun (Kalmár Zs., 79.) – Balogh N., Veselovsky (Szánthó, 79.) – Ramadan (Nicolaescu, a szünetben), Krsztovics. Vezetőedző: Adrián Gula
Gólszerző
: Daniel (16.), Mikovic (46.), Bukata (55.), ill. Nicolaescu (53.)
Kiállítva: Mikovic (58.)

Magyarország születésnapján Nagyszombatban sem hiányozhatott a magyar himnusz a dunaszerdahelyi szurkolóktól, miközben a hazai szurkolótábor a meccs alatt hol a DAC-ot, hol a magyarokat, hol a Ferencvárost illette trágár rigmusokkal.

A sárga-kékek kezdőcsapatából hiányzott Szánthó Regő, Kalmár Zsolt viszont sérülése miatti kéthetes kihagyása után már a kispadon kapott helyet. A vendégek birtokolták többet a labdát, de veszélyt a hazai kapura nem jelentettek. Nem úgy a nagyszombatiak, akik az első negyedóra végén Erik Daniel révén megszerezték a vezetést. A DAC 363 perc után kapott ismét gólt a Fortuna Ligában. Két dunaszerdahelyi egyenlítési lehetőség volt erre a válasz, de sem Nikola Krsztovics, sem Balogh Norbert nem élt a helyzetekkel.

A szünetben szinte leszakadt az ég Nagyszombatban, az eső pedig szerencsét hozott a hazaiaknak, Mikovic kettőre növelte a hazai előnyt. Ugyan az 53. percben Nicolaescu szépített, de nemsokára Bukata ismét boldoggá tette a Spartak-szurkolókat.

Csaknem egyórányi játék után Mikovic kiállításának köszönhetően emberelőnybe került a vendégcsapat. Nagy volt a dunaszerdahelyiek fölénye, de nem tudtak igazán veszélyt jelenteni a nagyszombati kapura. Nicolaescu lövése és Krsztovics fejese nem okozott gondot Takác kapusnak. Legközelebb a szépítéshez Brunetti volt, akinek fejese a lécen landolt. 3–1

Veszelinov Dániel és Balogh Norbert végigjátszotta a találkozót, Szánthó Regő és Kalmár Zsolt egyaránt a 79. percben lépett pályára, Hahn János és Szendrei Ákos viszont nem voltak nevezve a találkozóra.

90+2. perc: Véget ért a találkozó. Vereséget szenvedett a DAC a 850. élvonalbeli mérkőzését.

90+1. perc: Újabb hazai csere: Bukata helyett állt be Curma.

90. perc: Két perc a hosszabbítás.

87. perc: Ismét egy Kalmár-szöglet, de a hazai védelem kifejelte.

86. perc: Kalmár kapott sárgát.

84. perc: A túloldalon Paur lőtt mellé.

83. perc: Kalmár végezte el a sarokrúgást, ezt követően Brunetti fejelt a felső lécre.

81. perc: Krsztovics fejelt kapura, Takác szögletre tudott menteni.

79. perc: Két magyar érkezett a vendégcsapatba: Szánthó és Kalmár állt be Veselovsky és Dimun helyett.

75. perc: Hiába birtokolja többet a labdát az emberelőnyben futballozó DAC, nem tudja csökkenteni a kétgólos hátrányt.

73. perc: Újabb kettős csere hazai oldalon: Stefanik és Boateng számára ért véget a találkozó, Paur és Risztovszki állt be.

72. perc: Dimun kapta a vendégek első sárgáját.

71. perc: Nicolaescu lőtt laposan, de nem talált be a kapuba.

70. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, 3879-en vannak a stadionban.

68. perc: Risvanis nem is tudta folytatni, Brunetti jön be helyette.

66. perc: Risvanist kellett ápolni, a bal combját fájlalta. Az ápolást követően bicegve hagyta el a pályát.

64. perc: Kácer lőtt kapura, de Takác védeni tudott. Az eső közben folyamatosan ömlik.

61. perc: Cseréltek a hazaiak is: Tumma jött be Daniel, Soliu pedig Yusuf helyére.

58. perc: Harmadik sárga lap a hazaiaknál, Mikovicot látta szabálytalannak a játékvezető, neki ez már a második figyelmeztetése, így pirosat kapott, véget ért számára a mérkőzés.A hátralévő 30 percben emberelőnyben játszhat a DAC.

55. perc: GÓL! Nem örülhettek sokáig a dunaszerdahelyiek, újra kétgólos a hazaiak előnye, Bukata a gólszerző.

53. perc: GÓL! Szépít a DAC! Veselovsky lövését blokkolták, a kipattanót a csereként beállt Nicolaescu lőtte a hazaiak kapujába.

50. perc: Már a harmadik szögletet végezték el a hazaiak, ezúttal azonban helyén volt a DAC védelme.

46. perc:GÓL! Megduplázza előnyét a Trnava, Mikovic talál be egy szöglet után.

46. perc: Szakadó esőben folytatódik a mérkőzés, 45 percnyi játék után a Nagyszombat vezet 1–0-ra.

Kettős csere a szünetben a DAC-nál, Nicolaescu Ramadan, Ciganiks pedig Muhamedbegovics helyére érkezik.

45. perc: Véget ért az első félidő.

43. perc: Boateng került a földre a dunaszerdahelyi tizenhatoson belül, de a játékvezető továbbengedi.

40. perc: Alábbhagyott az eső, és a hangulatra sem lehet panasz, mindkét szurkolótábor folyamatosan biztatja csapatát.

37. perc: Előbb Daniel, majd Yusuf próbálkozott lövéssel, de egyik sem jutott el a DAC kapujáig.

30. perc: A gólszerző Daniel próbálkozott lövéssel egy szöglet után, de a dunaszerdahelyi védők blokkoltak.

25. perc: Balogh szabadrúgását szögletre tolta ki a hazai kapus.

24. perc: A második nagyszombati játékos „sárgul be”, Mikovic kapott lapot a Ramadannal szembeni szabálytalanságáért.

22. perc: Szögletet végezhetett a DAC, Ramadan sarokrúgása után Krsztovics azonban a kapu mellé fejelt.

20. perc: Veszelinovnak kellett érkeznie a pontrúgás után, ököllel tudta kiütni a labdát.

19. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Trnava, Balogh volt szabálytalan Stefánikkal szemben.

16. perc:GÓL! Megszerezte a vezetést a hazai csapat, Daniel jó labdát kapott, és Veszelinov kapujába talált.

15. perc: A játékvezető sárga lapot mutat fel a Trnava védőjének, Kósának.

11. perc: Kácer beadását követően Takác kapus simán fogta Ramadan fejesét.

9. perc: Daniel próbálkozása elkerülte a vendégek kapuját. Közben az időjárás nem kíméli a futballistákat, elkezdett szakadni az eső.

8. perc: Veselovsky próbált lőni, de Daniel blokkolni tudott.

5. perc: A másik oldalon Krsztovics próbálta kiugratni Muhamedbegovicsot, Stetina azonban lefülelte a labdát.

4. perc: Mikovic indítását Risvanis vágta ki.

2. perc: Egy szöglet után került helyzetbe a Trnava, de Kácer tisztázni tudott. A másik oldalon utána Balogh kiugratását követően Ramadan volt lesen.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazai csapat piros-fekete, a DAC sárga szerelésben futballozik.

Felhős az idő Nagyszombatban, 26 fokot mutat a hőmérő. Nagyjából 6-7 ezer nézőt várnak a stadionba.

Köszöntjük olvasóinkat, a mérkőzés 18.00-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Már melegítenek a csapatok

AZ ELŐZŐ FORDULÓBAN a Besztercebánya 3−0-s legyőzése alkalmával megszerezte első gólját a DAC-ban a nyáron a Ferencvárostól szerződtetett Ammar Ramadan.

„Fantasztikus érzés volt, amikor a lövésem után a labda a hálóban kötött ki. Vezetőedzőnk, Adrián Gula mindig biztat és motivál, én pedig igyekszem meghálálni a bizalmát – mondta a Nemzeti Sportnak a 21 esztendős szír támadó. – Nagyon jól érzem magam Dunaszerdahelyen, minden feltétel adva van a fejlődésünkhöz, egyénileg és csapatként is egyre jobbak vagyunk.”

Szombaton a nagy rivális Nagyszombat (Trnava) otthonában lép pályára a DAC a Fortuna Liga 6. fordulójában, s ez a mérkőzés különleges lesz a fiatal futballistának, az előző idényben ugyanis ott szerepelt a Fradi kölcsönjátékosaként.

„Tisztelem a nagyszombatiakat – folytatta Ammar Ramadan. – Két jó csapat találkozik, nehéz meccs lesz, de mi szeretjük az ilyen kihívásokat. Ha pályára lépek, mindent megteszek, hogy győzelemhez segítsem a DAC-ot.”

A legutóbbi három, Nagyszombatban rendezett egymás elleni bajnoki mérkőzés közül egyet sem nyert meg a DAC (két hazai győzelem, egy döntetlen), úgyhogy fel van adva a lecke.

Lapunk információja szerint Kalmár Zsolt, a dunaszerdahelyiek magyar válogatott középpályása felépült bokasérüléséből, s ott lesz az utazó keretben.