Copa América: Brazília már nem hibátlan; Venezuela kiesett

B. A.B. A.
2021.06.28. 07:19
Ecuador győzelem nélkül is továbbjutott (Fotó: AFP)
Először veszített pontokat az így is csoportelsőként továbbjutó Brazília: Tite csapata 1–1-re végzett a szintén továbbjutó Ecuadorral a Copa América B-csoportjában.

A biztos csoportelsőség tudatában a brazilok több helyen változtattak, ám az első félidőben így is megszerezték a vezetést: Everton szabadrúgása után Éder Militao fejelt a kapu bal oldalába (1–0).

A szünet után teljesen megváltozott a játék képe, az addig helyzetbe alig kerülő Ecuador az 53. percben egyenlített Ángel Mena révén, és a folytatásban is közelebb járt a győztes gól megszerzéséhez (1–1).

Ecuador a döntetlennel is továbbjutott – nyeretlenül – a csoportból, igaz, ehhez kellett Peru győzelme Venezuela ellen, amely így búcsúzott a tornától (0–1).